zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výzva č. 4/2017: Podpora výkupu pozemků ve zvláště chráněných územích

28.03.2017
Chráněná území
Výzva č. 4/2017: Podpora výkupu pozemků ve zvláště chráněných územích

Díky výkupům bude možné zlepšit podmínky pro praktickou péči o národní parky a chráněné krajinné oblasti a podpořit biodiverzitu na jejich území.

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR vyhlašují novou výzvu k podávání žádostí o dotaci v rámci Národního programu Životní prostředí na výkupy pozemků ve zvláště chráněných územích. Podpora na jeden projekt bude poskytnuta ve stoprocentní výši způsobilých výdajů.

Díky výkupům bude možné zlepšit podmínky pro praktickou péči o národní parky a chráněné krajinné oblasti a podpořit biodiverzitu na jejich území. Navíc se zmenší plocha území s nárokem na vyplácení újmy podle zákona o ochraně přírody a krajiny. Nestátní vlastníci nebo nájemci pozemků ve zvláště chráněných územích mají totiž podle zmíněného zákona nárok na vyplácení náhrady ze státního rozpočtu za ztížené hospodaření v ochranném režimu.

O dotaci ve výši 100 procent způsobilých výdajů mohou žádat Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a správy národních parků, tedy Správa Národního parku České Švýcarsko, Správa Krkonošského národního parku, Správa Národního parku Podyjí a Správa Národního parku Šumava.

Na výkup pozemků je připraveno celkem 52 milionů korun. Své žádosti mohou zájemci předkládat od 14. března do 15. dubna 2017. Kritéria pro výběr projektů a další podrobnosti jsou uvedeny v textu výzvy.

Dokumenty k výzvě č. 4/2017

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí