zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

FSC ČR vyhlašuje již pátý ročník fotografické soutěže ,,Není les jako les"!

07.08.2017
Ekostyl
Les
FSC ČR vyhlašuje již pátý ročník fotografické soutěže ,,Není les jako les !

Nezisková organizace FSC ČR dnes zahájila jubilejní pátý ročník fotografické soutěže pro veřejnost ,,Není les jako les", která patří k největším soutěžím s environmentální tématikou v České republice. Fotosoutěž chce upozornit na důležitost přírodě blízkého lesního hospodaření a odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva. Hlavním partnerem, který se rozhodl podpořit tuto myšlenku je v letošním roce společnost Hornbach, ceny do soutěže věnovala společnost Canon.

Mezinárodní organizace FSC(R) (Forest Stewardship Council(R)) se snaží již více jak dvacet let upozorňovat na důležitost ochrany a přírodě blízké lesní hospodaření v českých i světových lesích. Ty jsou nejvíce ohroženým ekosystémem na Zemi.

Fotosoutěž ,,Není les jako les" se letos posunula více k podzimním měsícům a začíná druhým srpnovým dnem, přičemž konečné datum pro zasílání fotografií je stanoveno na 31. října 2017. Všichni zájemci mohou přihlásit své fotografie do jedné ze tří soutěžních kategorií

  1. les nad zlato

  2. dřevo, kam se podíváš

  3. lidé v háji

Jednotlivé kategorie odkazují na tři základní pilíře FSC - ekologický, ekonomický a sociální.

,,Fotografická soutěž je jednou z cest, pomocí kterých chceme představit široké veřejnosti důležitost odpovědné spotřeby a přírodě blízkého lesního hospodaření, jež podporuje FSC. Šetrné lesní hospodaření a odpovědná spotřeba pomáhá v rámci probíhajících klimatických změn chránit nejen mizící světové lesy, ale přispívá i ke zlepšení zdravotního stavu lesů českých, např. ke zlepšení jejich vodního režimu, kvality půd, prevenci eroze a posílení biologické rozmanitosti," dodává ředitel FSC ČR Tomáš Duda.

Na soutěžící čeká celkem devět cen, které obdrží autoři fotografií na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích. Výběr vítězných fotografií bude tradičně v rukou odborné poroty z řad profesionálních fotografů a zástupců partnerů fotosoutěže. Vítězové se mohou těšit na digitální zrcadlovku Canon, soutěžící na druhém a třetím místě pak na digitální kompakty téhož výrobce.

,,Pro letošní ročník fotografické soutěže se podařilo získat jako partnera společnost Hornbach, která patří mezi jedny z odpovědných firem, v jejichž nabídce najde veřejnost produkty s logem FSC - to spotřebitelům zaručuje, že dřevo pochází z lesů obhospodařovaných šetrným a přírodě blízkým způsobem," doplňuje Petr Březina z organizace FSC ČR

Podmínky soutěže a vyhlášení výsledků

Fotografie a videa mohou soutěžící posílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.vyfotdrevo.cz, kde najdou také podrobné podmínky účasti v soutěži a galerie fotografií zaslaných do soutěže. Mediálním partnerem soutěže je měsíčník Digitální fotomagazín, časopis FOTO a webový magazín F22.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
5. 2022
21.5.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Štěchovice
23
6. 2022
23.6.2022 - Seminář, školení
na zámku v Drahenicích
14
10. 2022
14-15.10.2022 - Konference
Olomouc, FTK
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí