zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár skládky u Litvínova je po dvou dnech uhašen

31.08.2017
Odpady
Havárie
Požár skládky u Litvínova je po dvou dnech uhašen

Požár skládky Celio u Litvínova na Mostecku je uhašen. Skládka hořela od pondělního večera, požár byl zlikvidován dnes kolem 20:00. ČTK to řekl operační důstojník krajských hasičů. Škodlivé látky se do ovzduší nedostaly. Odpad hořel na ploše zhruba 100 krát 100 metrů.

Oheň se rozhořel v pondělí večer. Podle dřívějších informací mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana byl velmi rozsáhlý. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo 21 hasičských jednotek. Do úterního rána měli hasiči požár pod kontrolou. Dnes ráno hořící odpad prolévali vodou a místo zahrnovali zeminou.

Měřicí vůz opakovaně monitoroval ovzduší v okolí, únik nebezpečných látek nenaměřil. Mostecká a litvínovská radnice přesto doporučovaly lidem, aby nevětrali. Po uhašení požáru dnes večer nutnost větrání odvolaly.

Požáry na litvínovské skládce nejsou výjimečné. Naposledy hořel odpad na obdobně velké ploše letos v březnu. Loni v září v areálu firmy hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy dosáhla desítek milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí