zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Lipníku nad Bečvou likvidovali hasiči požár skládky odpadu

21.02.2018
Odpady
Havárie
Šlendryján
V Lipníku nad Bečvou likvidovali hasiči požár skládky odpadu

Bezmála čtyřiadvacet hodin zasahovali hasiči u požáru skládky odpadu v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, ke kterému vyjeli v pondělí večer. Při požáru nebyl nikdo zraněn a škodlivé látky do ovzduší neunikly, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

"V podvečerních hodinách bylo rozhodnuto o ukončení pomoci jednotek hasičů při likvidaci požáru a místo požářiště bylo s poučením předáno majiteli," uvedl Hošák.

Oznámení o hustém kouři ze skládky nedaleko Lipníku nad Bečvou přijali hasiči v pondělí před 19:00. K požáru skládky odpadu na ploše zhruba 100 metrů čtverečních vyjeli hasiči z celého okolí. U požáru skládky se od pondělního večera vystřídalo několik jednotek, hasiči požár likvidovali v dýchací technice.

Hasiči na místě postupně využili pomoc nakladače, který povrch rozhrnul, a také bagru. "K místu postupně dorazily jednotky s velkokapacitními cisternami a pro efektivnější způsob hašení byly nasazeny přenosné hasicí monitory," uvedl Hošák. Únik škodlivin do ovzduší podle něj nebyl ani opakovaným měřením zaznamenán.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí