Pondělí, 22. dubna 2024

Strážníci v Aši instalují u černých skládek fotopasti

Strážníci v Aši instalují u černých skládek fotopasti

Strážníci v Aši se v poslední době více zaměřili na problematiku černých skládek. Do vytipovaných lokalit instalují fotopasti a některé původce černých skládek se jim podařilo odhalit i s pomocí sociálních sítí, kde na odložený odpad upozornili obyvatelé. Původcům černých skládek hrozí pokuta až 20.000 korun, informoval v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Nejvíce černých skládek vzniká v Aši kolem nádob na separovaný odpad. Řada lidí si přitom podle něj asi ani neuvědomí, že odložení odpadu mimo místa k tomu určená, je zakázané. "Lokalit, kde jsou nádoby umístěny, je v současné době po Aši a v okolních obcích 76," uvedl Vrbata.

Podle řídícího městské policie Richarda Kosíka je v Aši časté také zakládání černých skládek lidmi bez domova, kteří v nočních hodinách vybírají kontejnery a ukořistěné odpadky probírají v parcích. Co se jim nehodí, pak nechávají na místě. Nejvíce jsou tím postiženy parky ve Wolkerově ulici a v ulici Okružní.

Někteří lidé také vyvážejí odpad do volné přírody za město, doplnil mluvčí radnice. "Přitom v Aši fungují dvě sběrná místa, každé na jednom konci města, kde lze prakticky po celý týden zdarma odložit většinu komodit," uvedl Vrbata. Sběrná místa jsou v Aši v Hedvábnické ulici a v areálu společnost Pragonet v Mokřinách. Odložit tam lze recyklovatelné odpady, jako jsou papír, plasty, sklo, kovy, pneumatiky, oděvy, dále zařízení ke zpětnému odběru, tedy veškeré domácí elektrospotřebiče a zářivky, ale také nebezpečné odpady.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů