zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bioekonomická výzva pro země Dunajského regionu

27.05.2019
Technologie
Energie
Klimatické změny
Bioekonomická výzva pro země Dunajského regionu

Stávající situace využívání fosilních zdrojů v průmyslu je dlouhodobě neudržitelná, proto je třeba hledat možnosti, jak ovlivnit klimatickou změnu a zároveň posilovat regionální bioekonomiku. I těmto tématům se věnuje konference s názvem Udržitelná transformace Dunajského regionu a budoucnost konkurenceschopnosti založené na bioekonomice, která se uskuteční ve dnech 28. a 29. května 2019 v Praze. Pořádá ji Národní klastrová asociace (NCA) jako český partner projektu DanuBioValNet.

Konference si klade za cíl prezentovat témata zaměřená na postupný přechod od fosilních zdrojů k obnovitelným biologickým zdrojům využívaných v průmyslu. Tato změna směrem k bioekonomice a cirkulární ekonomice může přispět k dosažení cílů v klimatické oblasti. Vedlejším, neméně důležitým, efektem je podpora rozvoje ekonomiky na regionální úrovni.

"Důležitost problému si uvědomují nejen orgány naší veřejné správy, což dokládá řada záštit, kterou nám poskytla klíčová ministerstva, ale i partneři v okolních státech. Těch se do projektu zapojilo celkem 10 a vždy se jedná o významné hráče, kteří mají potenciál navrhované změny i prosadit. Lídrem je Bádensko-Würtembersko, které již realizuje strategii bioekonomiky." upřesnila Pavla Břusková, prezidentka NCA.

NCA navrhuje realizovat rozvoj regionálních ekonomik pomocí propojování podniků a celých sítí - klastrů z různých regionů a oborů. Cílem je pracovat s řetězci od primární výroby po spotřebitelský trh. Druhý den konference se proto věnuje dopadům projektu DanuBioValNet a jeho výstupům zaměřeným na různé stakeholdery - úroveň tvůrců politiky, organizací na podporu podnikání/klastrů, MSP a výzkumně-vzdělávacího sektoru. Rovněž představí výsledky projektu, zejména ve třech hodnotových řetězcích bioekonomiky: fytofarmacie, bioplastové obaloviny a eko-stavebnictví.

Celý program konference naleznete na http://nca.cz/cs/konference-projektu-danubiovalnet-a-pa8-eusdr

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí