Středa, 24. července 2024

Zelené cestování s FlixBusem - používejte appku a šetřete stromy

Zelený autobusový dopravce FlixBus se na letos stal dalším z partnerů Ukliďme svět, ukliďme Česko...

Zelené cestování s FlixBusem - používejte appku a šetřete stromy

Kromě zeleného týmu, který letos v září vyšle na úklid v Praze a okolí, se FlixBus aktivně zapojuje do řady společensky odpovědných aktivit. Jeho vizí je ekologická mobilita pro všechny, aby mohli objevovat svět. A to jde i s minimálním dopadem na životní prostředí.

Celosvětově má doprava na svědomí okolo 30 procent emisí oxidu uhličitého v ovzduší. Lidé by tak měli dobře zvážit, které dopravní prostředky budou k přepravě využívat. Uhlíková stopa u dálkových meziměstských autobusů je 32 g na osobokilometr. Těsně tak porážejí vlaky s 36 g/osbkm a na plné čáře předbíhají osobní automobily se 139 g/osbkm i letadla s 201 g/osbkm. Zelené autobusy FlixBus jsou pak s průměrnou produkcí 23 g/osbkm ekologickou špičkou mezi dálkovými dopravními prostředky.

,,Udržitelná a zelená mobilita je jednou z našich klíčových priorit. Na naše autobusy klademe vysoké nároky, a to jak z hlediska jejich stáří a technického stavu, tak i počtu najetých kilometrů a plnění emisních norem. Průměrný věk vozů v naší flotile jsou tři až čtyři roky," uvádí Martina Čmielová. Kromě úspory emisí FlixBus prosazuje i digitalizaci v tradičním odvětví autobusové dopravy.

,,Vyhledání spoje, zakoupení jízdenky online, uložení v aplikaci, odbavení přes aplikaci. To už není trend, ale realita každého dne. Pro cestu autobusem není třeba nic tisknout, vše vyřešíte přes chytrý telefon," dodává Martina Čmielová. ,,88 procent našich zákazníků objednává jízdenky online. Jen v loňském roce tak bylo ušetřeno až 1,9 milionu stran papíru. To představuje úsporu 24 vzrostlých stromů, pokud počítáme, že z jednoho vzrostlého stromu se vyrobí asi 80 tisíc papírových archů A4."

FlixBus svým zákazníkům navíc nabízí možnost kompenzovat produkci CO2 na konkrétní cestě. Zaškrtnutím políčka během procesu rezervace můžete souhlasit s malým příspěvkem (obvykle 1 až 3 % ceny jízdenky) a přispět tak k ochraně životního prostředí. Tento příspěvek slouží ke kompenzaci cesty a funguje jako dar, který je investován do dalších projektů snižujících vypouštění emisí do ovzduší.

Zelené autobusy FlixBus aktuálně jezdí do 29 zemí a více než 2 tisíc destinací, každý den lze vybírat z nabídky přes 350 tisíc různých spojení.

Více na https://www.flixbus.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů