zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody loukami i hmyzími domky

01.02.2020
Příroda
Urbánní ekologie
Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody loukami i hmyzími domky

Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody květnatými loukami i hmyzími domky. První z luk bude oseta na jaře, domky pro hmyz vyrobí školáci. Městská komise pro životní prostředí vyhlásila na jejich zhotovení soutěž pro místní školy, řekl ČTK mluvčí Rakovníka Jiří Cafourek.

Pro květnatou louku už má město vybranou a připravenou lokalitu proti Pražské bráně, na jaře ji osází pestrou směsí rostlin, které zlepší podmínky například pro včely nebo motýly. "Podle zkušenosti s touto květnatou loukou se bude pokračovat dál, protože máme vytipováno více míst," uvedl starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).

Podle něj je také důležité volit místa pro louky tak, aby nebyla problematická jejich údržba. Tam, kde se pohybuje hodně lidí, může být například problém s pohozenými odpadky nebo psími exkrementy, které se z louky odstraňují komplikovaněji než z udržovaného trávníku.

Hmyzí domky, které vytvářejí vhodné podmínky pro život různých druhů hmyzu, by měly vznikat poblíž škol, aby se o ně mohli žáci starat. Soutěž o ten nejlepší vyhodnotí komise v druhé polovině března, posoudí i využití materiálů včetně využití recyklované hmoty.

Květnatá louka vznikla loni například i v centru Slaného. Přispívá k rozmanitosti organismů, které v místě mohou žít a zlepšuje místní mikroklima. Může trvat i rok, než louka získá finální podobu a uchytí se všechny druhy rostlin.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí