zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár skládky pneumatik u Zdechovic hasí 19 jednotek

04.05.2020
Odpady
Havárie
Šlendryján
Požár skládky pneumatik u Zdechovic hasí 19 jednotek

Devatenáct jednotek, tedy desítky hasičů, likviduje rozsáhlý požár skládky pneumatik ve Zdechovicích na Pardubicku. Hořet začalo v noci na dnešek, původně bylo přivoláno přivoláno deset hasičských jednotek. Na místě je i těžká technika, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Využíváme metodu, která byla poprvé v České republice použita při likvidaci požáru skládky pneumatik v Boru u Skutče před devíti lety. Na místě monitorujeme stav ovzduší," uvedla Horáková.

V Boru hasiči začali pro dohašení požáru rozsáhlé skládky pneumatik používat nový postup. Doutnající materiál hasili v nákladním kontejneru naplněném zčásti vodou. Tento způsob je efektivní a šetří vodu i životní prostředí.

Požár odpadu vypukl na skládce u Zdechovic i v dubnu. Hasiči jej likvidovali na ploše 110 krát 30 metrů dva dny. Současné ohnisko požáru je od dubnového vzdálené zhruba 400 metrů.

Ve Zdechovicích hořela skládka také v únoru, kdy vyšetřovatelé předpokládali, že požár způsobilo samovznícení. Přivoláno bylo celkem 18 hasičských jednotek, škoda dosáhl asi půl milionu korun.

Skládku provozuje firma Bohemian Waste Management. Firma ji založila spolu s Hradcem Králové a Pardubicemi, které mají podíly po 20 procentech. Na skládce se ukládají odpady z obou krajských měst a dalších obcí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí