Pomozte Hostětínu zvítězit v ekologické soutěži

14. srpna 2020

Obec, město

Pomozte Hostětínu zvítězit v ekologické soutěži

Ještě do konce září 2020 má malá bělokarpatská obec Hostětín šanci sbírat hlasy veřejnosti, porazit svého jediného konkurenta - Prahu, a zvítězit tak v kategorii Obec soutěže E.ON Energy Globe. Soutěž oceňuje projekty, které pomáhají šetřit přírodu a energie. A právě Hostětín ze Zlínského kraje je horkým favoritem. Svým hlasem tak podpoříte v tomto souboji, připomínajícím klání Davida s Goliášem, obec, která je 6000-krát menší než její konkurent.

Hostětín je příkladem obce, která dlouhodobě klade důraz na trvale udržitelný rozvoj s co největší šetrností k životnímu prostředí.

Starosta Jaroslav Boleček svoji obec představuje: "Přestože jsme malí a máme jen zhruba 220 obyvatel, tak naše ekologické projekty slouží jako vzor pro další samosprávy. Odpadní vodu nám čistí kořenová čistírna, obec vytápíme biomasou, máme úsporné veřejné osvětlení a 10% domácností využívá solární kolektory. V obci je také biomoštárna, pasivní dům ekologického vzdělávacího střediska Veronica a ukázková přírodní zahrada".

Hostětín je každoročně inspirací pro 7000 osob, které přijíždí podívat se, jak se může obec rozvíjet udržitelně, v souladu s přírodou. Na obec, která je na cestě k energetické soběstačnosti díky využívání obnovitelných zdrojů energie.

"Takových obcí, jako je Hostětín, by u nás mohlo (a mělo) být klidně tisíc. Ale bohužel není", říká starosta. "I když jsou ve společnosti k dispozici úsporné technologie, tak chybí zkušenosti, někdy nadšení, ale hlavně je stále ještě málo příkladů, že to jde a že to má smysl. A Hostětín je právě takovým příkladem pro udržitelnou budoucnost a pro ochranu životního prostředí".

Soutěž E.ON Energy Globe slouží pro propagaci právě takových unikátních příkladů ochrany životního prostředí, a to v několika kategoriích. Webová stránka www.hlasujprohostetin.cz vás zavede přímo k hlasování na webu soutěže. Dáte-li svůj hlas Hostětínu, podpoříte jej v tom, aby byl i nadále inspirací pro další obce i veřejnost z celé České republiky.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů