zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce zakládají nový spolek, cílem je společný postup při nakládání s odpady

20.05.2021
Odpady
Urbánní ekologie
Obce zakládají nový spolek, cílem je společný postup při nakládání s odpady

Obce v Česku zakládají spolek s názvem Naše odpadky, cílem je společný postup při nakládání s odpady. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl starosta Těšan na Brněnsku Miroslav Zborovský, který je jedním ze zakládajících členů.

"Spolek chce sdružit města a obce tak, aby v diskusi s úřady, ale také se svozovými firmami, postupovaly jednotně a koordinovaně. Členské obce mohou společně připomínkovat legislativu mající vliv na odpadové hospodářství obcí a měst a také mohou lépe udržovat rovnocenné vztahy s poskytovateli služeb v odpadovém hospodářství," uvedl starosta.

Spolek chce zároveň podporovat systémy, které motivují lidi i firmy ke snižování produkce netříděných odpadů. Podle starosty se motivace a benefity plynoucí z třídění postupně snižují. "Občané a firmy nejsou k tomuto dostatečně motivováni a my si myslíme, že v rámci toho spolku budeme mít v tomto hospodářském odvětví mnohem větší vyjednávací sílu," uvedl Zborovský.

Vstup do spolku podle starosty už nyní zvažuje několik desítek, ne-li stovek, obcí a měst. Uvedl, že do spolku může vstoupit každá obec v ČR.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí