zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Velké francouzské firmy v ČR založily Fórum pro udržitelné podnikání

29.06.2021
Firemní ekologie
Velké francouzské firmy v ČR založily Fórum pro udržitelné podnikání

Velké francouzské firmy působící v České republice dnes oznámily, že v rámci Francouzko-české obchodní komory zakládají Fórum pro udržitelné podnikání. Dohodly se na tom společnosti Engie, Komerční banka, jejímž většinovým vlastníkem je Société Générale, Schneider Electric a Veolia. O problematice udržitelnosti, tak jak je obsažena v českém Národním plánu obnovy, dnes také zástupci firem diskutovali na setkání pořádaném pod pod záštitou francouzského velvyslanectví. ČTK o tom dnes informovala Francouzsko-česká obchodní komora.

Fórum pro udržitelné podnikání chce sdružovat firmy, pro které jsou sociální ukazatele a ty týkající se životního prostředí stejně důležité jako jejich ekonomická výkonnost. Zároveň hodlají na příkladech z praxe ukazovat, že udržitelné podnikání je správný směr, ke kterému se mohou přidávat další firmy a instituce.

"Ekologická transformace, tedy přechod k trvale udržitelnému životu a podnikání, je pro francouzské firmy klíčová. Tyto firmy působí v řadě oblastí spojených s životním prostředím, a jsou si tak vědomy nejen své zodpovědnosti, ale především jedinečné pozice a aktivní role, kterou mohou sehrát pro zavedení nového, udržitelného směru rozvoje podnikání v České republice," uvedl ředitel Francouzsko-české obchodní komory Michal Macko.

Zprávu o udržitelnosti zveřejňují podle poslední studie KPMG dvě třetiny firem v České republice. Proti roku 2017 jejich počet vzrostl o 15 procent, přesto za dalšími zeměmi zaostávají. Zprávu celosvětově sestavuje 80 procent největších společností.

Národní plán obnovy je podkladem pro čerpání peněz z nového fondu Evropské unie (EU). ČR by měla z EU získat na investice 172 miliard korun. Plán je rozdělen na šest hlavních oblastí, které by z něj měly být financovány. Největší část, zhruba 91 miliard korun, je určena na infrastrukturu a tzv. zelenou transformaci.

Francouzsko-česká obchodní komora funguje 25 let, sdružuje zhruba 281 firem, které zaměstnávají na 78.000 lidí a dosahují v České republice obratu přibližně 163 miliard korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí