zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost Air Products podporuje start Vodíkové strategie České republiky

03.08.2021
Energie
Společnost Air Products podporuje start Vodíkové strategie České republiky

Společnost Air Products (NYSE: APD), přední světový dodavatel vodíku a vodíkových řešení pro mobilitu, se zúčastnila představení Vodíkové strategie České republiky Ministerstvem průmyslu a obchodu, které se konalo 16. července v Praze. Společnost uvedla své vodíkové reference a podělila se o své globální zkušenosti a špičkové schopnosti, které pomohou podpořit rozvoj vodíkové energetiky v České republice.

Air Products se na této akci připojila ke klíčovým mezinárodním i domácím a vládním institucím, včetně Evropské komise, Hydrogen Europe Assembly, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, jakož i korporacím, mezinárodním organizacím, výzkumným ústavům, pilotním projektům měst a investorům, aby si vyměnili poznatky a diskutovali o způsobech a příležitostech, jak může Česká republika dosáhnout svých environmentálních cílů.

Společnost Air Products se zavázala k dlouhodobé spolupráci s místními partnery a podporuje tak vizi české vlády o čistém, nízkouhlíkovém, bezpečném a efektivním moderním energetickém systému. Zejména se zaměřením na dodávky obnovitelného vodíku a rozvoj nízkouhlíkových dodavatelských řetězců a sítě čerpacích stanic, které dodávají obnovitelný vodík pro mobilitu.

"Je nám ctí, že se můžeme účastnit této akce, která je pro Českou republiku velkým milníkem na její cestě k čistší energetické budoucnosti," komentoval představení vodíkové strategie Vlastimil Pavlíček, generální ředitel společnosti Air Products Česká republika. "Vodík jako pilíř čisté energie bude hrát klíčovou roli v tom, aby vláda mohla realizovat další vývoj výroby a spotřeby energie pro lepší životní prostředí," doplnil Vlastimil Pavlíček.

Strategie společnosti Air Products být lídrem v oblasti vodíku pro mobilitu a poskytovat svým zákazníkům nejbezpečnější a nejspolehlivější čistou energii ukazuje jasný soulad s cíli české vlády. Společnost disponuje finanční kapacitou, technologickým know-how, inovativní vodíkovou technologií a talentem, které jí umožňují úspěšně podporovat země, jež se zavázaly rozvíjet společnost s nulovými emisemi a přinášet svým regionům přímou hodnotu ekologické udržitelnosti.

Air Products má více než 60 let zkušeností s vodíkovými technologiemi a vlastní rozsáhlé patentové portfolio v oblasti vodíkových technologií. Společnost se podílela na více než 250 projektech čerpání vodíku ve 20 zemích a její čerpací technologie provedou více než 1 500 000 natankování vodíku ročně.

"Pokud chceme dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050, musíme do transformace hospodářství nutně zahrnout využití nízkouhlíkového vodíku hlavně pro mobilitu a průmyslové procesy, které nelze elektrifikovat. Vývoj a výroba vodíkových technologií a potřebné infrastruktury podpoří ekonomický růst a posunou nás k inovativní ekonomice s vysokou přidanou hodnotou," uvedl Petr Mervart, zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodíkové technologie, některé důvody, proč ministerstvo věnuje vodíkové strategii mimořádnou pozornost.

Inovace pro budoucnost

Společnost Air Products má více než 60 let zkušeností s vodíkem a stojí v čele vývoje vodíkových energetických technologií. Zaujala vedoucí postavení ve vývoji vodíkových technologií pro mobilitu, které poskytují spolehlivou energii a zanechávají čistou vodu jako jediný vedlejší produkt výroby elektřiny. Jako lídr v oblasti vodíkové mobility a technologie vodíkového tankování poskytuje řešení čisté energie s nulovými emisemi pro vlaky, nákladní automobily, lodě, vysokozdvižné vozíky a osobní automobily.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí