Dobrovolníci pomohli zalesnit Hostýnské vrchy

16. října 2021

Les

Ekostyl a domov

Dobrovolníci pomohli zalesnit Hostýnské vrchy

Zlínský kraj: Po roční pauze, způsobené protipandemickými opatřeními, uspořádali lesníci z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. již druhou veřejnou výsadbu stromků na kalamitní holině nedaleko Rajnochovic. Dobrovolníkům se během soboty podařilo zalesnit celou připravenou plochu, kterou po skončení akce lesníci ohradili pletivem, aby ochránili mladé sazenice před zvěří.

,,Velice si vážíme všech dobrovolníků, kteří si i v tomto volebním shonu našli volno a dorazili za námi podílet se na založení nového lesa. Za to patří všem obrovský dík. Především dnes bylo více než zřejmé, že sázet přijeli doslova ,,srdcaři", kteří nezůstali u zasazení několika mladých stromků, ale zůstali s námi po celou dobu trvání akce a díky nim se ten kus bývalého lesa, o který nás připravil kůrovec, opět zazelenal," uvedl Ing. Arnošt Buček, jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

Dobrovolníci v průběhu dne vysazovali sazenice buku a javoru, které jsou pro vybranou lokalitu nejvhodnějším typem dřeviny. Za dobře odvedenou práci na ně čekalo drobné občerstvení a sladký dezert od společnosti Ridex, která jako dodavatel sadebního nářadí akci podpořila.

Na lesníky Arcibiskupských lesů a statků Olomouc nyní čeká dokončení podzimní etapy výsadby. Každoročně mají za úkol vysadit miliony sazenic, aby v co nejbližší době obnovili lesy, které padly za oběť kůrovcové kalamitě. V letošním roce plánují lesníci vysadit bezmála 6,5 milionů sazenic.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů