zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čínský prezident podle The Times nepřijede na klimatický summit do Glasgow

18.10.2021
Klimatické změny
Politika
Čínský prezident podle The Times nepřijede na klimatický summit do Glasgow

Čínský prezident Si Ťin-pching nepřijede na klimatickou konferenci do skotského Glasgow, napsal britský list The Times. O věci už byl informován britský premiér Boris Johnson, jehož země summit od 31. října do 12. listopadu pořádá. Británie chce na vrcholné schůzce získat podporu pro radikálnější plány boje proti změnám klimatu.

"Je docela jasné, že Si nedorazí a premiér byl o tom informován," citoval list The Times nejmenovaný britský zdroj. Pořadatelé summitu podle něj mají obavy z toho, že Siova absence může být signál, že Čína si vzhledem k současné energetické krizi odmítne stanovit nové klimatické cíle.

Po dlouhém váhání naopak účast na konferenci COP26 v Glasgow potvrdil australský premiér Scott Morrison, i když je jeho vláda rozdělená ohledně návrhu plánu, jak Austrálii do roku 2050 zbavit emisí. Agentura AP k tomu napsala, že omezování emisí je v Austrálii citlivým tématem, protože země patří k největším světovým vývozcům uhlí a zkapalněného zemního plynu. V přepočtu na obyvatele je kvůli své závislosti na energii vyráběné z uhlí také jedním z nejhorších znečišťovatelů ovzduší na světě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí