Pátek, 1. března 2024

bp a LANXESS spojují síly v oblasti obnovitelných surovin pro výrobu plastů

bp a LANXESS spojují síly v oblasti obnovitelných surovin pro výrobu plastů

Výrobce speciálních chemikálií společnost LANXESS a energetická společnost bp uzavírají strategické partnerství pro využívání udržitelných surovin při výrobě high-tech plastů. bp bude od čtvrtého čtvrtletí roku 2021 dodávat do výrobního závodu společnosti LANXESS v belgických Antverpách cyklohexan vyrobený udržitelným způsobem. Udržitelný původ surovin je certifikován podle pravidel ISCC Plus ("International Sustainability and Carbon Certification"). Tímto partnerstvím chtějí obě společnosti výrazně posunout výrobu udržitelných plastů.

,,Chemický průmysl hraje důležitou roli při rozšiřování oběhového hospodářství a efektivního udržitelného hospodaření. Abychom mohli čelit globálním výzvám spojeným se změnou klimatu, je zapotřebí kreativních přístupů. Jsme rádi, že nás společnost LANXESS doprovází jako silný partner se širokým portfoliem surovin z obnovitelných zdrojů," říká Wolfgang Stückle, viceprezident společnosti bp pro střednědobé rafinační a speciální řešení pro Evropu a Afriku. bp používá pro výrobu "zeleného" cyklohexanu suroviny na bázi bio a biocirkulace. Těmi může být například řepkový olej nebo biomasa.

,,Vysoce výkonné plasty jsou řešením pro mnoho udržitelných výrobků, například v různých aplikacích e-mobility. Nyní je důležité, aby byla udržitelná také výroba tohoto cenného materiálu. V této souvislosti je klíčovou pákou využívání surovin na biologické bázi spolu s moderními recyklačními procesy," říká Marcel Beermann, vedoucí globálního nákupu a logistiky ve společnosti LANXESS.

Společnost LANXESS používá cyklohexan jako prekurzor při výrobě polyamidu 6, vysoce výkonného plastu, který se používá především v automobilovém průmyslu a také v elektrotechnickém a spotřebním průmyslu.

Podrobnější informace o produktech společnosti LANXESS pro barvení plastů naleznete na webových stránkách na adrese www.bayferrox.com.

LANXESS je přední společností v oblasti speciálních chemikálií, jejíž tržby v roce 2020 dosáhly 6,1 miliardy EUR. V současné době má společnost přibližně 14 200 zaměstnanců ve 33 zemích. Hlavní činností společnosti LANXESS je vývoj, výroba a prodej chemických meziproduktů, aditiv, speciálních chemikálií a plastů. Společnost LANXESS je zařazena do předních indexů udržitelnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a Europe) a FTSE4Good.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů