zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Olomouci jsou opět v provozu sběrné dvory, uzavřeny byly kvůli covidu

08.12.2021
Odpady
Urbánní ekologie
V Olomouci jsou opět v provozu sběrné dvory, uzavřeny byly kvůli covidu

Technické služby města Olomouce (TSMO) opět zprovoznily dva sběrné dvory, které byly uzavřeny v úterý 23. listopadu kvůli rostoucímu počtu pracovníků nakažených koronavirem. Sběrné dvory jsou v běžném provoz od soboty, sdělil dnes ČTK ředitel TSMO Pavel Dostál..

"Doma jsme měli přes 40 pracovníků, a nemohli tak naše služby zajistit v plné kvalitě," uvedl Dostál, podle kterého se technické služby musely soustředit na zajištění svozu komunálního odpadu. Firma značně přeskupila pracovní síly, aby vůbec mohly do ulic vyjet svozové vozy. V posledních týdnech totiž onemocnělo covidem-19 také velké množství řidičů.

TIP: Sběrné dvory v celé ČR (včetně otevíracích hodin) naleznete v mapě projektu www.KAMsNIM.cz

Rozhodnutí o uzavření sběrných dvorů v Olomouci padlo v druhé polovině listopadu poté, co onemocněla zhruba třetina pracovníků, kteří mají jejich provoz na starost. Sběrné dvory byly v Olomouci uzavřeny i loni v březnu na začátku epidemie koronaviru. Otevřeny byly v dubnu, avšak pro pohyb v nich tehdy platila přísnější pravidla. Město s otevřením sběrných dvorů zbytečně neotálelo, protože se obávalo vzniku černých skládek.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí