Pátek, 1. března 2024

Ministryně Anna Hubáčková v pondělí 20.12. míří na zasedání Rady pro životní prostředí do Bruselu

Ministryně Anna Hubáčková v pondělí 20.12. míří na zasedání Rady pro životní prostředí do Bruselu

První zahraniční cesta ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové povede do Bruselu. V pondělí 20. prosince 2021 se zúčastní jednání Rady pro životní prostředí*.

Ministryně a ministři 27 zemí EU budou během pondělního jednání diskutovat o aktuálním stavu projednávání balíčku Fit for 55. Jedná se o sadu legislativních návrhů Evropské komise týkajících se ochrany klimatu, které mají za cíl snížit emise skleníkových plynů v EU do roku 2030 o 55 % (oproti roku 1990). Účastníci dále projednají pokrok v návrhu nařízení o bateriích a odpadních bateriích a budou diskutovat také o udržitelném hospodaření s půdou v návaznosti na nově zveřejněnou unijní strategii.

*Rada EU (Rada ministrů) je vrcholným legislativním a výkonným orgánem EU, ve kterém zasedají zástupci 27 členských států EU, včetně Česka, a to v 10 formacích, včetně Rady pro životní prostředí. Na návrh Komise přijímá právní předpisy (nařízení, směrnice, rozhodnutí) EU a koordinuje celoevropské politiky. V Radě jednotlivé členské státy zastupují ministři jednotlivých agend. Rada jedná o legislativních aktech a přijímá je, a to ve většině případů společně s Evropským parlamentem v souladu s řádným legislativním postupem. Následuje aplikace jednotlivých právních předpisů v jednotlivých členských zemích.

Program:
9.30 - 17.00 hod - zasedání Rady pro životní prostředí

Zdroj:MŽP
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů