zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Statistická ročenka životního prostředí České republiky 2020

11.01.2022
Obecné
Statistická ročenka životního prostředí České republiky 2020

Česká informační agentura životního prostředí zpracovala pro Ministerstvo životního prostředí v pořadí již třicátou první publikaci Statistická ročenka životního prostředí České republiky. Tato periodická publikace vychází v souladu se zákonem č. 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí, ve znění pozdějších předpisů a se směrnicí Rady EK č. 2003/4/ES ze dne 28. ledna 2003, o přístupu k informacím o životním prostředí. Ročenka podává ucelený pohled na stav životního prostředí v ČR - obsahuje konkrétní data o základních příčinách změn stavu a vývoje životního prostředí a faktorech ovlivňujících tento stav a vývoj, data o stavu složek životního prostředí, některých důsledcích změn a o nástrojích, kterými lze řídit a ovlivňovat politiku tvorby a ochrany životního prostředí.

Stejně jako v minulých ročnících byla v rámci aktuální Ročenky upřesněna, doplněna či nově zařazena vybraná data a informace, a to například v kapitole 3.3.2 Jakost vody (doplnění grafů podílu profilů, kde byl překročen limit normy environmentální kvality-roční průměr pro vybrané látky), 3.4.1 Půda (nahrazení dat k retenční vodní kapacitě půdy za data k infiltrační schopnosti zemědělské půdy), 4 Zdraví a životní prostředí (doplnění informací k předčasným úmrtím vlivem účinků PM10, resp. PM2,5, a dále k populačnímu karcinogennímu riziku pro benzo[a]pyren v hodnocených typech lokalit sídel) či v kapitole 7.2 Názory a postoje veřejnosti (doplnění o názory obyvatel EU k oblastem nejvíce posilujícím evropskou sounáležitost).

Ročenka tvoří společně se Zprávou o životním prostředí České republiky celek, kdy Ročenka obsahuje pouze data a Zpráva na základě těchto dat provádí analýzu stavu a vývoje životního prostředí a jeho zátěží.

Zdroj: CENIA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
6. 2022
7-9.6.2022 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí