zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Klimatičtí aktivisté narušili mši v Kolíně nad Rýnem, dva lidé se zranili

08.01.2022
Klimatické změny
Šlendryján
Klimatičtí aktivisté narušili mši v Kolíně nad Rýnem, dva lidé se zranili

Klimatičtí aktivisté narušili ve čtvrtek tříkrálovou mši v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem. Dva lidé se přitom zranili, informovala dnes agentura DPA s odvoláním na policii.

Dvanáct mužů a žen chtělo pomocí transparentů a tlampačů upozornit na ničení životního prostředí a před začátkem bohoslužby vedené pomocným biskupem si lehli do centrální uličky katedrály, uvedla policie. Na výzvy k opuštění chrámu podle ní nereagovali.

Osoby zodpovědné za pořádek v katedrále se pak pokusily aktivisty jednoho po druhém vynést z kostela. Dva z nich se přitom zranili, ačkoliv jim nebyl kladen odpor. Přivolaní záchranáři jim ošetřili záda.

Policie se snaží prověřit informace, že účastníci protestu patřili k ekologickému hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), známému svými mnohdy radikálními akcemi občanské neposlušnosti.

Policie vyšetřuje protestní akci jako nedovolené vniknutí na cizí pozemek, aktivisté čelí trestnímu oznámení. Policisté také prověřují, zda nebyl porušen shromažďovací zákon.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí