zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

18. květen - Den fascinace rostlinami

16.05.2022
Vzdělání
Příroda
18. květen - Den fascinace rostlinami

Přiblížit lidem zajímavý svět rostlin a práci vědců, kteří jej zkoumají, je cílem  Dne fascinace rostlinami, který se koná od roku 2012. Den pořádá Evropská organizace pro rostlinnou biologii (EPSO).

Botanická zahrada v Teplicích si na Den fascinace rostlinami, který letos připadá na středu 18. května, připravila program zejména pro školy. Dopoledne mohou žáci přijít bez registrace do areálu, kde jim zaměstnanci ukážou rostliny ze zázemí. Odpoledne se pro veřejnost uskuteční speciální komentovaná prohlídka. V tiskové zprávě to dnes uvedl ředitel botanické zahrady Petr Šíla.

Den fascinace rostlinami pořádají vědci letos pošesté. Chtějí tak veřejnost seznámit se svými výzkumy a ukázat jim, proč jsou rostliny, stromy i byliny důležité a čím jsou zajímavé. Cílem dne věnovaného rostlinám je zasvětit co nejvíce lidí po celém světě do tajů v oblasti botaniky, zahradnictví, zemědělství a lesnictví. "Je tak nejvyšší čas přilákat všechny zájemce a říci jim více o rostlinách a jejich vlastnostech," uvedl Šíla.

Botanická zahrada už stihla v pátek 22. dubna na Den země přivítat jaro. Pro zahradníky je jaro ve znamení setí nových trvalek a letniček do venkovní expozice. "Návštěvníci se i letos budou moci těšit na rozkvetlou expozici jižní Afriky s gazániemi, nerenkami či starčky," řekl kurátor zahrady Jan Ptáček.

Tropický skleník je stále částečně uzavřený kvůli rekonstrukci. Nepřístupná je malá část nacházející se pod lávkou. "Expozice projde úpravou a zpevněním svahu, který byl sešlapán při obnově konstrukce lávky. Mimo to se objevila díra v tropickém jezírku, a tak bude nutná i jeho úprava kvůli únikům vody," přiblížila provozní technička Lucie Černá. V subtropickém skleníku jsou k vidění kvetoucí chladnomilné orchideje a ve skleníku se sukulenty opět po roce kvete strelície.

Botanickou zahradu ročně navštíví v průměru 30.000 lidí. Výstavní skleníky zaujímají plochu 2700 metrů čtverečních. Zásobní skleníky o rozloze 1750 metrů čtverečních nejsou veřejnosti přístupné.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
29
6. 2022
29.6.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
30
6. 2022
30.6.2022 - Seminář, školení
Brno, ApS. s.r.o.
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí