zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 2/2022

15.05.2022
Obecné
Sedmá generace 2/2022

Přežije Ukrajina? Hrozí nám jaderné nebezpečí? Pomáháme dost? Co dál, klimahnutí? I ta tráva mléko dává? Menstruace bez odpadu? Patří vlci na Kokořínsko? Kdo chrání mořské želvy? Co dělat s invazivní krasavicí? Jak zachránit bezobaly? Je udržitelné normální? Jak na enviro-výchovu? Znamenají stromy svět? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V hlavním tématu letošní dvojky zohledňujeme různé aspekty ruské vojenské agrese vůči Ukrajině. Rozebíráme stav ruské armády, dopady války na přírodu, potenciál jaderných rizik, důsledky na energetickou politiku, reakci domácí politické scény nebo velkých módních značek, neopomíjíme ani informační rozměr nebo pomoc ukrajinským uprchlíkům v Praze i Brně.

Nežijeme však jen válkou. Marek Soška se vypravil na Kokořínsko za vlky a chovateli, s Karolínou Kupkovou podruhé míříme do bezobalových obchodů, Mariana Arkai vás provede rostlinnými alternativami mléčných výrobků a Renata Placková poradí, jak zatočit s invazní krasavicí lupinou mnoholistou. V seriálech představíme menstruační eko-pomůcky, šest klíčů Klimavize a pozoruhodný příběh ochránkyně mořských želv Hana Svobodové.

Mimo ní hovoříme s biologem Maksymem Gavryljukem, jaderným fyzikem Martinem Venhartem, herečkou a modelkou Olgou Plojhar Bursíkovou a expertem na environmentální vzdělávání Janem Činčerou.

V Kulturní zahradě tentokrát hodnotíme knihy Stromy znamenají svět od Richarda Powerse a Ani na to nemyslete od George Marshalla a dokumentární film Lianga Zhao Co jsme to udělali?

A ani v tomto vydání nechybí pravidelné sloupky a rubriky: feministická La Lupa, pozitivní Terrapie, dokumentární Nedej se! či přehledy důležitých knih, eko-událostí, vašich ohlasů a budoucích akcí.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Alza.cz, Floowie.com nebo eBux.cz. Všechny informace o předplatném 7.G najdete tady. Děkujeme vám za podporu.

Vítězný mír Ukrajině i nám přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
29
6. 2022
29.6.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
30
6. 2022
30.6.2022 - Seminář, školení
Brno, ApS. s.r.o.
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí