Soutěž o nejlepší environmentální bakalářku a diplomku vyhlašuje čtvrtý ročník!

31. května 2022
Soutěž o nejlepší environmentální bakalářku a diplomku vyhlašuje čtvrtý ročník!

Nejlepší studentka nebo student zabývající se ochranou životního prostředí je někde mezi námi. Pokud máte tušení, kdo by to mohl být, dejte mu vědět o Czech Envi thesis. Tato soutěž hledá nejtalentovanější studenty bojující za ochranu přírody napříč vysokými školami v České republice.

,,Od vzniku soutěže v roce 2019 se do soutěže se svými pracemi zapojilo již téměř 150 studentů ze všech českých vysokých škol," shrnuje za pořadatele Jan Macháč z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Stejně jako v minulých letech soutěž zaštiťuje Ministerstvo životního prostředí a jeho ministryně Anna Hubáčková, ve vědecké radě pak usednout odborníci na životní prostředí z českých univerzit jako např. profesor Bedřich Moldan, docentka Eva Cudlínová nebo docentka Jana Soukopová.

V minulém ročníku vědeckou radu nejvíce oslovila absolventka Univerzity Karlovy Šárka Stříbrská. Ta soutěž vyhrála s diplomovou prací zabývající se dobrovolnou bezdětností. Vítězné téma vyvolalo značnou vlnu veřejného zájmu a mluvilo se o něm ještě dlouho po finále. Také ostatní finalisté byli v hledáčku médií a bylo s nimi natočeno několik podcastů a rozhovorů. ,,Právě takováto podpora mladých talentů a environmentálních témat je hlavním smyslem soutěže," říká Jan Macháč.

I letos budou moci finalisté bojovat nejenom o popularizaci svých témat, ale také o finanční odměny v hodnotě 30, 20 a 10 tis. Kč. Přihlášky jsou otevřené všem studentkám a studentům, kteří od 1. října 2021 úspěšně obhájili (nebo do konce září 2022 obhájí) svou bakalářskou nebo diplomovou práci zabývající se životním prostředím ze společenskovědního pohledu.

Patříte-li i vy do generace bojující v rámci vašeho studia za životní prostředí, neváhejte se do soutěže Czech Envi Thesis přihlásit a sdílet vaši práci s ostatními. Přihlásit se můžete do 30. 9. 2022, a to prostřednictvím webu www.czechenvithesis.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů