Muž z Hradecka byl obviněn z neoprávněného zásahu do půdy a poškození přírody

Muž z Hradecka byl obviněn z neoprávněného zásahu do půdy a poškození přírody

Policie obvinila pětatřicetiletého muže z Královéhradecka, který před třemi lety odvezl ze dvou svých a 15 cizích parcel ornici a podorničí, přičemž vytěžením úrodných vrstev půdy těžkými stroji poškodil pozemky v okolí Hradce Králové o výměře kolem 320 arů. Ze zeminy si muž postavil u svého domu val proti hluku projíždějících vlaků, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Iva Kormošová. Doplnila, že muž svým neoprávněným zásahem způsobil dvoumilionovou škodu. Za poškození a ohrožení životního prostřední z nedbalosti mu v případě odsouzení hrozí až dva roky do vězení.

Mluvčí uvedla, že odstranění následků mužova jednání, konkrétně navezení a rozprostření ornice a rekultivace postižených pozemků podle znaleckého posudku vyjde na více než 2,2 miliony korun. "Z dalšího znaleckého posudku provedeným Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy vyplynulo, že náprava pozemků bude trvat tři až pět let a že do té doby nebude půda vykazovat optimální půdní vlastnosti a charakteristiky," doplnila mluvčí.

Podle ní obviněný muž s policisty a dalšími subjekty sice spolupracuje a své jednání chce napravit, nicméně odsouzen může být.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů