Úterý, 6. prosince 2022

Hasiči pokračují v kontrole míst v Českém Švýcarsku zasažených požárem

Hasiči pokračují v kontrole míst v Českém Švýcarsku zasažených požárem

Hasiči dnes pokračují v kontrole míst v Českém Švýcarsku, která zasáhl ničivý požár. Drony objevily ráno jedno místo se zvýšenou teplotou u Stříbrných stěn. Pozemní cestou se ověřuje, zda se jedná o možné ohnisko. Na místě je v současné době 83 dobrovolných a 45 profesionálních hasičů. Informovali o tom krajští hasiči na facebooku.

Oheň spálil 1060 hektarů plochy v národním parku. Požár, který vypukl před necelým měsícem, se podařilo zlikvidovat za 20 dnů. Od té doby denně lokalitu procházejí hasiči společně se správci parku, kterým pomáhají kolegové z jiných národních parků i z Polska. Na místa se zvýšenou teplotou se vydávají s motykami a vaky s vodou.

Bezpilotní prostředky jsou pro hasiče velkou pomocí. V sobotu kvůli počasí vzlétnout nemohly a hasiči tak museli do terénu s termokamerami. Každá další zátěž přitom zvyšuje náročnost práce. Do konce měsíce by chtěla správa parku zajistit bezpečnost cesty z Hřenska do Mezní Louky, kterou využívala hasičská technika. Pokud se to podaří, budou moci od září cestu znovu využívat turisté.

Ústecký kraj by chtěl mít v tomto týdnu přehled škod, které požár způsobil. Jeho příčinu policie vyšetřuje jako obecné ohrožení. Mluvčí děčínské policie Eliška Kubíčková dnes ČTK řekla, že zatím nejsou žádné další podrobnosti z vyšetřování, které by policie mohla zveřejnit. Nejpravděpodobněji podle policistů požár vypukl v Malinovém dole.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů