Pondělí, 30. ledna 2023

CzechInvest prohlubuje francouzsko-českou spolupráci v oblastech MSP a vodíkových technologií

CzechInvest prohlubuje francouzsko-českou spolupráci v oblastech MSP a vodíkových technologií

,,Francie a Česká republika jsou země, které mají v oblasti automobilového průmyslu, výzkumu a vývoje velkou tradici. O to důležitější je spolupráce a výměna zkušeností při využívání technologií na bázi vodíku, dekarbonizace průmyslu a nových technologií napříč průmysly. Budoucnost přeje připraveným, což toto fórum jasně ukázalo," říká Martin Partl, ředitel Odboru zahraničních aktivit v agentuře CzechInvest.

Obchodní fórum v rámci kulatého stolu navštívilo přibližně 40 účastníků z řad francouzských průmyslových podniků, proběhla předem smluvená jednání partnerů a nechyběl následný networking. Organizátorem byl zastupitelský úřad MZV v Paříži, agentura CzechInvest, CzechTrade, Ministerstvo průmyslu ČR a francouzská asociace MEDEF - největší svaz zaměstnavatelů ve Francii.

Vystoupení zahájil velvyslanec ČR ve Francii Michal Fleischmann, následoval ho Stéphane Espinasse, ředitel autobusové firmy Iveco a člen vedení MEDEF International. Zástupce Agentury CzechInvest, Martin Partl, prezentoval investiční příležitosti ČR, investiční pobídky a startupový ekosystém. Zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodíkové technologie Petr Mervart představil strategii České republiky v oblasti vodíku a možnou spolupráci na toto téma s Francií. Daňové a pracovní právo ČR prezentovala Karla Rundtová, zástupkyně Asociace pro zahraniční investice a partnerka firmy Kinstellar. Ředitel francouzsko-české průmyslové komory Michal Macko představil podpůrné programy obou zemí.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů