Pátek, 31. března 2023

Nový vedoucí odboru komunikace na MŽP měl neuvěřitelné štěstí

Před pěti lety v losování hned napoprvé získal byt v prestižní lokalitě v Brně, nyní se stal po výzvě svým spolustraníkům také šéfem odboru na ministerstvu životního prostředí. Polívka, který se stal spolupracovníkem náměstka Hladíka, se tak rychle propracoval do vysoké pozice ve státní správě.

Nový vedoucí odboru komunikace na MŽP měl neuvěřitelné štěstí

Když se losovaly v Brně v roce 2018 startovací byty s nízkým nájemným, Polívka si podal poprvé žádost a v losování uspěl. Třebaže o každý z bytů měly zájem tři až čtyři manželské páry a některé žádaly neúspěšně už poněkolikáté, Polívka (a s ním i Hladíkova asistentka) uspěli napoprvé. A nyní měl Polívka podobné štěstí. Když přišel po volbách o práci na brněnském magistrátu, poslal životopis na ministerstvo životního prostředí a uspěl.

Stal se ředitelem odboru komunikace. Už tehdy přitom lidovci plánovali, že Petr Hladík bude novým ministrem, což se sice dosud nestalo, ale Hladíka do úřadu dostali oklikou a pracuje tu jako náměstek.

Ač oba přišli o práci a znovu se potkali.

Ministr životního prostředí Marian Jurečka jmenoval Polívku 14. listopadu. O Hladíkovi v čele ministerstva se přitom mluvilo prakticky od voleb. ,,Roli hrálo to, že moje pozice na magistrátu byla po volbách zrušena v rámci optimalizací. Hledal jsem práci a dozvěděl jsem se, že hledají vedoucího tiskového oddělení. Tak jsem si zažádal a pan ministr Jurečka mě do této funkce jmenoval," popsal Polívka.

V Brně pracoval jako vedoucí Hladíkova sekretariátu. ,,Vedl jsem tým lidí a staral jsem se o to, jakým způsobem se komunikuje," doplňuje Polívka. To, že ministrem má být Petr Hladík, podle Polívky nehrálo v jeho rozhodnutí roli. Hladík včera na dotazy odepsal stručně. ,,Pana Polívku si vybral ministr Jurečka, rozhodnutí respektuji," reagoval Hladík. Sám ministr to vzápětí potvrdil. ,,Po odchodu ministryně Hubáčkové odešla na svou žádost i vedoucí tiskového oddělení ministerstva. Pana Polívku jsem si vybral, protože splňoval všechny potřebné požadavky pro vedoucího tiskového oddělení, a na pozici ho jmenoval. Je právem ministra si svůj úzký tým poskládat," uvedl Jurečka.

Mladí lidovci

Polívka, asistentka Kateřina Kalná a Petr Hladík se potkali v organizaci Mladí lidovci.
Právě tu Petr Hladík spoluzakládal, Kalné manžel Michael v ní byl prvním místopředsedou, Kalná předsedkyní jihomoravské organizace a Polívka zase místopředsedou na Vysočině. V době, kdy získali byty, byl Petr Hladík náměstkem brněnské primátorky.

Na zasedání bytové komise - ač nebyl jejím členem - tehdy přišel podle zápisu z jednání jako host. Vylosování svých spolupracovníků hájil Hladík jako náhodu. Polívka (tehdy, v roce 2018, Hladíkův poradce) v losování získal byt, kde nájemné činilo pouhých 57 korun za metr čtvereční.

Hladík se přitom snažil už na konci roku přivést si na ministerstvo své loajální kolegy. Spolustraníkům rozeslal e-mail, ve kterém je vyzýval, ať se mu hlásí ten, kdo by chtěl pracovat v Praze na ministerstvu na některé ze čtyř pozic, které budou volné.
,,Sestry a bratři, ministerstvo vyhlásí čtyři manažerské pozice. Pokud byste splňovali požadavky a měli zájem se profesně podílet v Praze, prosím kontaktujte mě," napsal doslova Hladík.

Zdroj:Mladá fronta Dnes
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů