Sobota, 10. června 2023

Největší chyby, které můžete udělat při psaní seminární práce

Největší chyby, které můžete udělat při psaní seminární práce

Máte před sebou psaní seminární práce? U každé práce můžete udělat hodně chyb, kterých se lze velmi jednoduše vyvarovat. Představíme vám hned několik chyb, které dělá obrovské množství studentů. A velmi zbytečně se tím připravují o dobrou známku a přidělávají si hodně starostí. Jak si můžete poradit s psaním práce bez zbytečných nervů?

Soustřeďte se na dostatečné množství zdrojů
Ne vždy jste v pozici, kdy si můžete zvolit sami téma seminární práce. Může se proto stát, že vám nebude nic říkat. Použijete samozřejmě Google a zjistíte, že stejné téma zpracovalo mnoho jiných lidí. To vás uklidní, i když by nemělo. Vždy si ihned po zadání téma najděte relevantní zdroje, které vás mohou doopravdy uklidnit. Nespoléhejte se na zdroje jiných lidí. Na vypracování potřebujete 2 typy zdrojů:

  • online zdroje,
  • literaturu (vše najdete v knihovně, kupovat nic nemusíte).
Nechte si na psaní dost času
Jistě si říkáte, že máte moře času. I když budete mít podklady k seminární práci připravené, pořád musíte práci napsat. A to vyžaduje čas. Stres je váš největší nepřítel během celého studia. Snažte se, aby se ho ve vašem životě nacházelo co nejméně. Začněte s přípravou i psaním práce brzy, abyste se potom mohli chlubit tím, že máte již dávno hotovo.
Najděte si systém a soustřeďte se
S předchozím bodem souvisí také vytvoření dobrého systému. Sociální sítě nebo streamovací platformy jsou nejčastějším důvodem, proč nedokážete udržet pozornost a soustředění. Vytvořte si systém, ve kterém odložíte svou mobil daleko od sebe a zakážete si pouštění Netflixu. A věnujte své práci minimálně hodinu denně, abyste se neustále posouvali dopředu.
Korektura je důležitější, než si myslíte
Většina studentů netuší, že existuje korektura. Ve skutečnosti je ale velmi důležitá, stejně jako formální stránka práce. Až si vyberete náplně do tiskáren a hezké desky pro svou práci, můžete začít s korekturou. Práci si několikrát zkontrolujte. Dejte ji přečíst i někomu jinému, který bude mít nový pohled na věc a odhalí vám překlepy i gramatické chyby. Anebo svěřte svou práci do rukou zkušených korektorů.
Zdroj obrázku: GalacticDreamer / Shutterstock.com
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů