Pondělí, 25. září 2023

Energeticky udržitelné projekty jsou pro obce na prvním místě

Energeticky udržitelné projekty jsou pro obce na prvním místě

Akce byla určená pro zástupce měst a obcí a věnovala se zdrojům financování přípravy a realizace investičních záměrů v obcích a investicím do obnovitelných zdrojů energie. Celkově se webináře zúčastnilo přes 100 zástupců municipalit či jimi zřízených organizací.

,,Těžko v dnešní době najdeme obec nebo město, které by nějakým způsobem neřešilo energetickou krizi. Právě proto jsme se rozhodli zaměřit třetí ročník našeho webináře právě na problematiku energetických úspor a investic do obnovitelných zdrojů energie. Tradičně velký zájem o webinář nás těší a tématu se budeme věnovat i v rámci dalších aktivit, které připravujeme," uvedl Michal Urban, ředitel Divize podnikatelského prostředí CzechInvestu.

Důležitým bodem programu bylo představení dotačních titulů, které mohou obcím a městům pomoci při přípravě a realizaci investičních projektů. Mezi hosty nechyběli zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva pro místní rozvoj, Státního fondu životního prostředí či Národní rozvojové banky. Energetická agentura Zlínského kraje a CzechInvest se pak zaměřily na ukázky již realizovaných projektů.

,,Ze zkušenosti víme, že skvělým způsobem, jak podpořit strategické projekty a investice v obcích, je ukazovat příklady dobré praxe a projekty, které už někde fungují. Zástupci obcí se tak mohou inspirovat a dozvědět se, kdo jim s případnou přípravou a realizací podobného projektu dokáže poradit," uzavírá Hana Šindelková z CzechInvestu, která webinář organizovala.

Na webu agentury CzechInvest je možné zhlédnout celý videozáznam webináře a k dispozici jsou také prezentace všech řečníků. Municipality, které hledají cestu větší energetické nezávislosti mohou čerpat další informace v Online akademii pro starosty, kde se tématu věnuje speciální modul s názvem Komunitní energetika.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů