Úterý, 6. června 2023

Benefiční výstava Víta Lukáše pro podporu environmentálního vzdělávání žáků

Benefiční výstava Víta Lukáše pro podporu environmentálního vzdělávání žáků

Je nám nesmírnou ctí moci vás pozvat na benefiční prodejní výstavu fotografií Víta Lukáše.

Vít Lukáš je fotograf - zoolog, který se zabývá ochranou přírody a její dokumentací. Jeho odbornost v kombinaci s vášní pro fotografii a estetický cit přináší krásné výsledky v podobě fotografií přírody, které sklízí úspěch v Česku i za hranicemi. Jako příklad můžeme uvést pětinásobné vítězství v soutěži Czech Nature Photo, kde také získal ocenění Fotograf roku 2022. Ocenění také získal v Czech Press Photo a v mezinárodních soutěžích Wildart Photographer of the Year a Close-up Photographer of the Year.
Vít Lukáš se rozhodl podpořit aktivity CCBC tím, že na speciální výstavě nabídne vybraná díla k prodeji. "Již několik let se snažím podporovat ochranářské projekty, které mi dávají smysl. Je mi proto potěšením spolupracovat s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity, která v ochraně přírody odvádí úžasnou práci, a ještě k tomu s velkým nadšením. Z instalace výstavy v dobročinném second handu Moment mám radost, protože se v krásném prostoru protíná hned několik charitativních aktivit," říká Vít Lukáš.
Zájemci zakoupením obrazu přispějí na tvorbu vzdělávacích aktivit CCBC do škol. Tento projekt je určený žákům základních a středních škol a klade si za cíl pomoci rodičům a školám vychovat generaci dětí s kladným vztahem ke všem formám života kolem nich. Projekt se skládá ze tří hlavních složek: online knihovny (do které Vít Lukáš také přispívá svou tvorbou), přednášek a tříhodinových interaktivních programů. "Výtěžek z prodejní výstavy například využijeme na tvorbu našich vzdělávacích videí. Aktuálně připravujeme video o mlocích a užovkách. Tato videa pak budou dostupná v online knihovně spolu s doprovodnými materiály," řekla koordinátorka online knihovny, Adéla Hemelíková.
Přijďte se podívat na krásné fotografie divoké přírody. Třeba vás některý z obrazů zaujme tak, že si jej rovnou odnesete domů - spolu s dobrým pocitem. Fotografie najdete v pražské pobočce dobročinného second handu Moment na adrese:
Prospěšný second hand Moment, Slezská 74 Praha
Budeme moc rádi, když informaci o výstavě pomůžete šířit dál. Děkujeme!
Česká koalice pro ochranu biodiverzity
FOTO: kahau nosatý, Borneo. Foto Vít Lukáš
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů