Sobota, 2. prosince 2023

E.ON v číslech - 14

E.ON v číslech - 14

14. ročník Letní energetické akademie, kterou pořádá společnost E.ON, absolvovalo poslední týden v červenci šestnáct studentů z vysokých škol napříč Českou republikou

Akademií prošlo za dobu jejího trvání více než 210 studentů z tuzemských technických i jinak zaměřených univerzit. Většina z nich pokračuje v E.ONu v dalších aktivitách, které společnost studentům nabízí. Jsou to různé stipendijní a trainee programy, konzultace bakalářských a diplomových prací, ale i praxe a stáže. Některé ze studentů pak práce v energetice nadchne natolik, že se stanou součástí E.ONu a posílí týmy napříč společností už jako zaměstnanci.

Letní energetická akademie je pro studenty výhodná v tom, že si během jednoho týdne propojí teoretické informace ze školy s praktickým využitím. Studenti zavítají do míst, kam se veřejnost obvykle nemá šanci dostat. Letošní účastníci například navštívili rozvodnu Dasný, bateriové úložiště Mydlovary, vodní elektrárnu Soběnov a dispečink distribuční společnosti EG.D. I tento rok čekala na studenty spousta přednášek, workshopů nebo setkání s manažery a nejvyšším vedením, tentokrát se setkali s Marianem Ruskem, předsedou představenstva distribuční společnosti EG.D, která patří do skupiny E.ON.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů