Pátek, 1. prosince 2023

Škoda po požáru třídírny na Příbramsku je 20 milionů Kč, zásah hasičů pokračuje

Škoda po požáru třídírny na Příbramsku je 20 milionů Kč, zásah hasičů pokračuje

Škoda po požáru třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku je podle policie předběžně 20 milionů korun. Při vyšetřování příčiny zatím pracuje s verzí cizího zavinění, nedbalosti i technické závady. Hasiči rozsáhlý požár, který vypukl v pátek v podvečer, nadále dohašují. Na místě od rána speciální těžká technika ze Zbiroha pomáhá s rozhrabáváním spečených plastů, nadále platí základní stupeň poplachu. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytli mluvčí policie a hasičů.

"V tuto chvíli pracujeme se všemi verzemi, nelze vyloučit ani cizí zavinění, nedbalost nebo technickou závadu," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Na místě je podle ní krajský hasičský vyšetřovatel, kriminalisté a technik, začali s ohledáním místa.

"Zhruba v 08:30 dorazila těžká technika a od té doby rozebírá, proběhlo střídání jednotek, zatím nedokážeme odhadnout, kdy bude možné vyhlásit likvidaci," řekl před polednem ČTK mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

Požár třídírny odpadů na kraji obce byl ohlášen v pátek po 17:00. Kolem 18:20 vyhlásili hasiči vzhledem k rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek zvláštní, nejvyšší stupeň požárního poplachu. S ohněm bojovalo 20 hasičských jednotek, nasazeno bylo zhruba 140 hasičů. Zásah komplikovala vysoká teplota a velké množství plastu, který rychle hořel. S hašením pomáhal i policejní vrtulník, který shazoval bambivaky s vodou. Kolem 00:30 snížili hasiči stupeň na třetí a vzápětí na druhý, po dvou hodinách vyhlásili nejnižší stupeň.

Na místo byla preventivně kvůli velké teplotě u zásahu povolána záchranná služba. Podle Sýkory vyhledali dva hasiči lékařské ošetření. "Byly to drobnosti, jeden hasič se mírně přehřál a další měl oděrku," uvedl. Na místě byla i chemická laboratoř, zvýšené koncentrace škodlivých látek v okolí ale nenaměřila.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů