Pátek, 1. prosince 2023

Nové knihy - Péťova báječná dobrodružství

Příběhy plné kamarádství a lásky k přírodě

Nové knihy - Péťova báječná dobrodružství

Napínavé příběhy plné kamarádství a lásky k přírodě najdou malí školáci v překrásně ilustrované knize Péťova báječná dobrodružství. Parta prvňáků z mezinárodní školy v Portugalsku v ní pod vedením ředitele Scotta vyrazí na školní výlet na Azorské ostrovy, kde děti zažívají spoustu dobrodružství při objevování exotické přírody. Spolužáci z celého světa se nenudí ani ve škole, kde také není nouze o zajímavé zážitky. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 31. srpna 2023.

Příběhy Péti a jeho spolužáků z mezinárodní školy v Portugalsku jsou tím pravým čtením pro školáky od 6 let, kteří rádi poznávají cizí země a život v nich. Děti na školním výletě navštíví Azorské ostrovy. V zemi sopek a hortenzií je okouzlí jedinečnost divoké přírody, poznají místní tradice a zvyky, ochutnají krajové speciality a na člunu se vydají na plavbu za delfíny a kosatkami. Velkým dobrodružstvímje i návštěva bludiště na čajové plantáži a setkání se stádem divokých koz. Školáci si na Azorech užijí i průzkum aktivní sopky a koupání ve vlnách rozbouřeného oceánu.
Také běžný školní život v Portugalsku - zemi moře a pomerančů - je pro děti zdrojem báječných dobrodružství. Parta prvňáků jednou zachraňuje opuštěného pejska, podruhé zraněnou poštolku, jindy krotí neposedného brášku svého spolužáka. Školní rok děti zakončí velkolepou slavností a Péťovi se možná na závěr splní jeho největší přání.
Příběhy v knize jsou inspiroványreálnými zážitky z mezinárodní školy, kterou v Portugalsku navštěvoval syn autorky Miroslavy Salajkové. Příběhy s půvabnými ilustracemi Ivony Knechtlové navazují na dříve vydanou knížku Báječná škola pana Scotta o vzájemném porozumění dětí z různých zemí, kreativitě a vztahu k přírodě.
O autorce a ilustrátorce:
Miroslava Salajková vystudovala Fakultu multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Pracovala ve školství jako vychovatelka, v gumárenském průmyslu i v redakci časopisu Darina. Několik let prožila v Portugalsku, které se pro ni stalo velkou inspirací. Má dospělého syna a je velkou milovnicí zvířat.
Ivona Knechtlová - ilustrování knížek je pro ni splněným dětským snem. Ilustruje pro řadu významných nakladatelství (Albatros, Pikola, Mladá fronta), těší ji zejména práce na knihách pro děti. Má tři dcery a s rodinou žije v Praze.
* * *
Informace o knize Péťova báječná dobrodružství:
Autorka:Miroslava Salajková Ilustrace: Ivona Knechtlová Počet stran: 112 Formát: 192 × 230 mm
Nakladatelství KAZDA www.knihykazda.cz ISBN (EAN): 978-80-7670-118-2 Datum vydání: 31. 8. 2023
Vazba: pevná Doporučená cena: 398 Kč / 16,4 Cena s 20% slevou v e-shopu nakladatele: 318 Kč / 13,1
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů