Čtvrtek, 7. prosince 2023

Skupina lidí údajně získala 1,5 milionu na podvodech s penězi za odstřel prasat

Skupina lidí údajně získala 1,5 milionu na podvodech s penězi za odstřel prasat

Asi 1,5 milionu korun údajně získali dva muži a žena při podvodech s penězi vyplácenými za odstřel divokých prasat. V případu, který řešili jihlavští kriminalisté, byla trojice obviněna z dotačního podvodu s trestem až osm let vězení. V případu byl obviněn také další muž z pytláctví a nedovoleného ozbrojování. V dnešní tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Zadržení byli z Jihlavska, Pelhřimovska a Prahy. "Padesátiletá žena a dva muži ve věku osmačtyřicet a devětačtyřicet let jsou obviněni z toho, že získávali prostřednictvím státních dotací finanční příspěvky na snižování početního stavu divokých prasat. Honitbu získali na základě smlouvy o nájmu a do žádostí o dotace uváděli nepravdivé údaje o počtu ulovených prasat. Systém měli propracovaný. Dařilo se jim získávat vzorky a podklady nutné pro podání žádostí, které poté předkládali příslušnému úřadu," uvedla Kroutilová. ČTK řekla, že zatím není možné sdělit, zda se podvody děly na Vysočině, nebo jinde.

Další, třiadvacetiletý muž, kterému hrozí nižší trest, podle policie ulovil až desítky zvířat, ačkoli nikdy neměl zbrojní průkaz. Jeden z obviněných starších mužů mu zbraně půjčoval. V Polsku společně skolili i dva zubry evropské, i když lov tohoto druhu je zakázaný.

Při domovních prohlídkách několika objektů zajistili policisté asi 20 střelných zbraní. Obvinění muži a žena jsou stíháni na svobodě.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů