Sobota, 23. září 2023

E.ON v číslech - 5

E.ON v číslech - 5

5 % - o tolik elektrické energie méně spotřebovali v srpnu odběratelé distribuční společnosti EG.D, která patří do skupiny E.ON, oproti stejnému měsíci loňského roku. Jedná se dokonce o nejnižší spotřebu v rámci měsíce srpna za posledních devět let.

Zákazníci EG.D odebrali letos v srpnu 989 553 MWh elektrické energie, zatímco vloni v srpnu to bylo 1 041 142 MWh a předloni 1 071 237 MWh. Pro srovnání, podle dat Českého statistického úřadu spotřebuje ročně průměrná česká domácnost 3 MWh elektrické energie. Odběratelé EG.D tak jen letos v srpnu ušetřili množství elektrické energie, které by pokrylo celoroční spotřebu 17 000 průměrných českých domácností.

Svůj podíl na nejnižší srpnové spotřebě elektřiny za posledních 10 let má i rapidně se zvyšující počet obnovitelných zdrojů, především solárních elektráren, z nichž lidé pokrývají část své spotřeby. Dokazují to i počty nově připojovaných FVE do distribuční sítě EG.D. Zatímco mezi lety 2018 až 2022 to bylo dohromady 18 500 fotovoltaik, z toho 11 500 loni, tak za první pololetí roku 2023 byl počet nově připojených fotovoltaik už 16 500.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů