Sobota, 23. září 2023

Saúdská Arábie bude hostit Světový den životního prostředí 2024

Saúdská Arábie bude hostit Světový den životního prostředí 2024

Program OSN pro životní prostředí (UNEP) oznamuje, že Saúdská Arábie bude v roce 2024 hostit Světový den životního prostředí

Program OSN pro životní prostředí (UNEP) oznámil, že Království Saúdské Arábie bude v roce 2024 hostit Světový den životního prostředí, který vyzdvihne průkopnické úsilí Království na místní, regionální i mezinárodní úrovni a vůdčí iniciativy zaměřené na zvyšování povědomí a podporu opatření na ochranu našeho životního prostředí.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230918189639/cs/

Akce, která se každoročně koná 5. června, se zaměří na rekultivaci půdy, snižování rozlohy pouští a zvyšování odolnosti vůči suchu a připomene naléhavou potřebu celosvětové spolupráce a společného úsilí při provádění správných politik a opatření na ochranu a obnovu přírody a zajištění udržitelné budoucnosti.

Světový den životního prostředí vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů, aby zdůraznilo význam participativních akcí na ochranu životního prostředí. V souladu s touto filozofií vyvinula Saúdská Arábie na místní i regionální úrovni velké úsilí, když zahájila iniciativy Saudi Green a Middle East Green a realizovala soubor iniciativ v rámci své Národní strategie v oblasti životního prostředí. Saúdská vláda přijala nový zákon o životním prostředí a Národní program environmentální osvěty, aby zajistila ochranu životního prostředí v Království Saúdské Arábie. Království rovněž zahájilo Národní týden životního prostředí a zřídilo pět environmentálních center pro ochranu životního prostředí v Saúdské Arábii a také Fond pro životní prostředí.

V celosvětovém měřítku a během předsednictví Saúdské Arábie ve skupině G20 byla zahájena Platforma pro urychlení výzkumu a vývoje korálů a Globální iniciativa pro snížení znehodnocování půdy a posílení ochrany suchozemských stanovišť, jejímž cílem je chránit a obnovovat mořská i suchozemská stanoviště.

Inger Andersen, výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí (UNEP), uvítala účast Saúdské Arábie na společném celosvětovém úsilí o obnovu půdy a dosažení odolnosti vůči suchu. Poznamenala, že UNEP a KSA budou usilovat o zintenzivnění úsilí o obnovu přírody a zachování planety pro budoucí generace.

Světový den životního prostředí se od roku 1973 stal největší celosvětovou platformou, kterou Organizace spojených národů věnuje podpoře celosvětového povědomí a činnosti v oblasti životního prostředí. Pod vedením UNEP se každoročně celosvětových oslav účastní více než 150 zemí.

Více informací naleznete na adrese:

https://www.mewa.gov.sa/en/Pages/default.aspx https://www.greeninitiatives.gov.sa/

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů