Pátek, 8. prosince 2023

E.ON v číslech - 4

E.ON v číslech - 4

4 - měsíce. Na takovou dobu se podařilo společnosti E.ON zkrátit proces, který uplyne od podpisu smlouvy po finální instalaci fotovoltaické elektrárny na zákazníkovu střechu.

Je tomu tak u nových smluv ve většině regionů České republiky. E.ON zavedl řadu kroků, které vyřizování požadavků výrazně zrychlily. Například digitalizoval procesy, posílil kapacity instalačních firem nebo zavedl nový informační systém.

Solární boom, který spustila energetická krize a stoupající ceny energií, byl těžko předvídatelný. V tuzemsku bylo v roce 2022 podle dostupných dat evidováno více než 100 000 žádostí o připojení obnovitelných zdrojů energie. I proto v té době instalace FVE trvaly až jeden rok. Nyní se trh pomalu vrátil do zdravých kolej. Stále je však v Česku potenciál pro instalace fotovoltaických elektráren velký, jelikož vlastní zdroj má dnes zatím jen 10 % rodinných domů.

Zákazníci by při pořizování FVE měli myslet především na to, že se jedná o dlouhodobou investici. Vybírat by proto měli ověřené dodavatele. Prvním ukazatelem kvality je například členství v Solární asociaci a dodržování jejich standardů, jelikož tato organizace pracuje na udržení vysoké kvality v oboru. Letos do ní vstoupila i společnost E.ON. Mezi varovné signály pro zákazníky naopak může aktuálně patřit například požadovaná výše zálohy vyšší než 50 % celkové ceny. Klientům se vyplatí důvěřovat zavedeným společnostem, které působí na trhu několik let. Dalším ukazatelem kvality jsou pak záruční podmínky a následný servis, jež dokáže firma nabídnout tak, aby solární elektrárna zákazníkům sloužila co nejdéle.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů