Pátek, 8. prosince 2023

Společnosti Schneider Electric a STACK EMEA společně usilují o digitální a udržitelnou budoucnost

Společnosti Schneider Electric a STACK EMEA společně usilují o digitální a udržitelnou budoucnost

Společnost Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace řízení energie a automatizace, navázal spolupráci se společností STACK Infrastructure, která je předním světovým vývojářem a provozovatelem datových center. V rámci tohoto partnerství poskytl Schneider Electric společnosti STACK část základních infrastruktur a softwarových řešení pro jejich datové centrum MIL01A v Miláně. Tím přispěl k jeho mimořádné energetické účinnosti a zároveň k udržitelnější digitální budoucnosti v Itálii.

Společnost STACK, poskytovatel digitální infrastruktury, vznikla v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) integrací tří dobře zavedených evropských podniků a s dodávkou prvního italského datového centra úrovně 4 v italském Miláně se rychle stala přední světovou společností ve svém odvětví.
Do filozofie společnosti STACK patří udržitelnost, ochrana životního prostředí a pozitivní sociální dopad, proto každé datové centrum této společnosti na světě je ze 100 % napájeno elektřinou z obnovitelných zdrojů a nejen to -? účinně a udržitelně nakládá s vodou a energiemi a má optimální chladicí systémy integrované již v konstrukčním řešení. Mezi tato datacentra se řadí i to milánské, MIL01A. Zde spolupracovaly společnosti STACK a Schneider Electric na vytvoření datacentra na úrovni Hyperscale, což znamená, že bylo navrženo a postaveno tak, aby efektivně zvládalo velké objemy dat a provozu, a tudíž splňuje vysoké nároky podniků na digitální infrastrukturu. Zároveň je toto datové centrum vysoce škálovatelné a jeho provoz je řízen v souladu s principy udržitelné digitální budoucnosti.
,,Díky aktivní spolupráci s organizacemi sdílejícími podobné hodnoty jako je STACK, kde se naše závazky k diverzitě, inkluzi a udržitelnosti prolínají, a skrze investice do udržitelných opatření, věříme, že naše odvětví může sehrát klíčovou úlohu v procesu urychlení dekarbonizace," uvedl k navázanému partnerství Marc Garner, senior viceprezident divize Secure Power pro Evropu ze společnosti Schneider Electric.
Udržitelnost již v návrhu
Datové centrum MIL01A společnosti STACK je mimořádně energeticky hospodárné - vykazuje roční provozní účinnost využití energie (PUE) nižší než 1,3 a účinnost využití vody (WUE) 0,36, to vše při splnění doporučení dle standardu ASHRAE TC9.9 Thermal Guidelines.
K dosažení nejvyšší úrovně energetické účinnosti v rámci vlastní napájecí infrastruktury využívá STACK v datacentru MIL01A hned několik řešení dodaných společností Schneider Electric: vysoce efektivní UPS Galaxy? VX s lithium-iontovými bateriemi, které nabízí až 99% energetickou účinnost v režimu eConversion?, spolu se stojany (racky), dále také centrální jednotky chlazení (CRAC), elektrické rozvody a rozvaděče.
V několika svých závodech v regionu EMEA společnost STACK nasadila své vlastní chladicí technologie, které umožňují zachycovat dešťovou vodu, což snižuje závislost na zásobování vodou z veřejných zdrojů a zároveň umožňuje minimalizovat spotřebu zdrojů.
Pro provoz datového centra je rovněž zásadní software; ve svém datovém centru MIL01A využívá STACK platformu EcoStruxure? společnosti Schneider Electric, včetně modulů Data Center Expert, EcoStruxure IT Expert a Power Monitoring Expert,aby získala přehled a kontrolu nad provozním prostředím. Systém pro správu budov (BMS), který používá technologii EcoStruxure, se propojuje s elektrickými, mechanickými a dalšími kritickými systémy datového centra a pomáhá monitorovat, automatizovat a snižovat spotřebu energie pro efektivnější a hladší provoz. Díky pečlivému přístupu k návrhu a provozu a díky využití síly portfolia EcoStruxure pro datová centra společnosti Schneider Electric poskytuje STACK klientům v Itálii bezkonkurenční úroveň udržitelnosti i efektivity.
,,Používáme pokročilé metody pro získávání energie z obnovitelných zdrojů, řízení spotřeby a šetření zdrojů a partnerství se společnostmi jakou je Schneider Electric nám pomáhá být ještě lepším partnerem pro naše vlastní klienty," komentuje spolupráci viceprezidentka pro oblast ESG ze společnosti STACK EMEA, Michillay Brown.
ESG a místní komunity
STACK stejně jako Schneider Electric věří, že i když poptávka po digitálních technologiích a rozvoji datových center roste, je při jejím uspokojování nezbytné prosazovat inovativní postupy s ohledem na udržitelný rozvoj. Společnost STACK se zavázala snižovat dopady na životní prostředí a zvyšovat pozitivní sociální dopady, a to jak na globální, tak na lokální úrovni. Jedním z příkladů, jak podporuje cirkulaci a udržitelnost v místních komunitách, je modernizace starších budov nebo nasazení prefabrikované infrastruktury k opětovnému využití nevyužívaných pozemků, což podporuje širší ekonomický a digitální ekosystém.
Společnost STACK se také aktivně angažuje v okolních komunitách a přispívá k propojení škol a místních úřadů pomocí optických sítí. Díky své pokročilé digitální infrastruktuře v Miláně vytváří společnost přístup k moderním technologiím a přináší mnoho výhod pro studenty a místní podniky.
Chcete-li se dozvědět více o práci společnosti Schneider Electric při budování udržitelnější digitální budoucnosti a o závazcích společnosti v oblasti ESG, navštivte tyto webové stránky.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů