Neděle, 3. prosince 2023

ČAOH pořádá seminář ke kyberbezpečnosti

ČAOH pořádá seminář ke kyberbezpečnosti

Od druhé poloviny roku 2024 začnou platit přísnější pravidla pro kybernetickou a informační bezpečnost neboli zkráceně NIS 2. Tato směrnice přináší mnoho změn v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti a také definuje pravidla pro dodavatelské řetězce, které se týkají i segmentu odpadového hospodářství. Ten je v legislativě nyní specificky řešen.

ČR je mezi TOP 5 zemí s nejvyšším počtem útoku v rámci EU, přičemž se mění strategie a kvalita útočníků. Trendem je nárůst ransomware neboli vydírání a znepřístupnění dat v klíčových systémech nebo Phishing a Spear Phishing, což je cílený útok na konkrétní osobu jejímž cílem je ukrást přihlašovací údaje. Dopady na firmy jsou pak často obrovské (v řádech desítek až stovek milionů korun), podstatné jsou i dopady nefinanční. Dnes asi málo kdo může říci, že v rámci své společnosti nezaznamenal za poslední dobu žádný kybernetický útok. Nejviditelnější kauzy z poslední doby nám to připomínají (Český rozhlas, OMNIPOL, kauzy Ředitelství silnic a dálnic, Fakultní nemocnice Brno, Nemocnice Benešov aj.).

A tak nejen nové legislativní změny, ale také vážnost a aktuálnost tématu, kdy se počet kybernetických útoků každý rok rapidně zvyšuje, přiměly Českou asociaci odpadového hospodářství uspořádat odborný seminář Kybernetická bezpečnost v odpadovém hospodářství v kontextu Evropské směrnice NIS2 a nového zákona o kybernetické bezpečnosti.

Seminář se uskuteční v termínu 5.10.2023 od 9:00 hod v Green Table ve Florentinum, na adrese: Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1.

Seminář je pořádán především pro vrcholový management společností působících v odpadovém hospodářství, případně pro vedoucí pracovníky IT a bezpečnostních oddělení. Na semináři vystoupí uznávaní odborníci v oboru, včetně představitelů státního dozorového orgánu NÚKIB.

Program ke stažení zde: caoh-pozvanka-na-seminar-kyberbezpecnost

Zájemci o účast na semináři se mohou obrátit na email: bird@caoh.cz, nejpozději do 1.10.2023, vždy s uvedením počtu a jmen konkrétních osob, které se semináře zúčastní (kapacita semináře je omezená).

Zdroj: Česká asociace odpadového hospodářství, www.caoh.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů