Pondělí, 26. února 2024

Nebývale vysoké teploty na Sibiři brání medvědům v zimním spánku

Nebývale vysoké teploty na Sibiři brání medvědům v zimním spánku

Nebývale vysoké teploty během letošního listopadu brání medvědům na Sibiři, aby se uložili k zimnímu spánku. Některá zvířata se tak v polospánku motají kolem svých doupat. Podle zpravodajského portálu The Moscow Times to dnes uvedl úřad pro ochranu zvířat v Amurské oblasti.

Zatímco medvědi už nastřádali dostatek tuku k tomu, aby mohli hibernovat, abnormálně vysoké teploty jim v tom brání. Problém s hibernací přitom mají medvědí samci, zatímco samice i s mláďaty se podle stejného oznámení uložily ke spánku už na konci října, jak je obvyklé.

Amurská oblast má za sebou i nebývale teplý říjen. V oblastním centru Blagoveščensk byl podle ruského meteorologického střediska Fobos letošní říjen dokonce nejteplejší v historii měření.

V Rusku nejsou rekordní teploty nebo abnormální počasí podle The Moscow Times ničím výjimečným. Šéf ruského hydrometeorologického úřadu Igor Šumakov minulý měsíc agentuře TASS řekl, že území Ruska se otepluje 2,5krát rychleji než zbytek planety.

O víkendu čelila některá místa na Sibiři vichru, který podle meteorologů místy dosahoval síly hurikánu a byl nejmocnější v oblasti za posledních 50 let. Některá místa kromě toho zaznamenala rekordně vysoké teploty. V Altajském kraji vystoupila teplota na plus 20 stupňů Celsia. Ještě týž den ale v oblasti udeřily mrazy a napadl sníh.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů