Pondělí, 26. února 2024

Školní les do kapsy

Školní les do kapsy

V srdci Prahy 8 byl začátkem listopadu vysázen v pořadí již pátý školní lesík v rámci inovativního projektu Školní les do kapsy vzdělávacího centra TEREZA. Tento projekt, který našel inspiraci v Holandsku, přináší přírodu zpět do městského prostředí, v tomto případě do těsné blízkosti ZŠ Ústavní.

Dětmi vysázené lesíky nejsou jen obyčejnou zelení, jde o doslova živé učebny na dohled od školy. Rozkládají se na ploše 200 až 400 m? a obsahují původní, pro stanoviště vhodné dřeviny. Projekt odstartoval v roce 2021 a slouží k výuce dětí o vztahu člověka k přírodě. Každý nový les přispívá k biodiverzitě v betonové džungli města, pomáhá s retencí vody a zmírňuje dopady klimatické změny. Bonusem je revitalizace nevyužívaných pozemků a posílení komunitní spolupráce mezi dětmi.

Více se o školních lesích do kapsy dozvíte zde.

EKOLAMP se vzdělávacím centrem TEREZA spolupracuje dlouhodobě. Prostřednictvím svých informačních kanálů nám pomáhá s osvětovou činností veřejnosti, která je ze zákona povinná. TEREZA je ideálním partnerem i proto, že je její činnost v souladu s principy udržitelnosti a ekologického smýšlení, které jsou důležité i pro EKOLAMP.

Fotky: ZŠ Ústavní Praha 8

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů