Středa, 24. dubna 2024

L'Oréal kupuje společnost Gjosa, ekologický technologický startup

L'Oréal kupuje společnost Gjosa, ekologický technologický startup

L'Oréal kupuje společnost Gjosa, ekologický technologický startup, který stojí za průlomovými inovacemi v oblasti úspory vody

Společnost L'Oréal oznámila, že podepsala dohodu o převzetí zbývajících akcií švýcarského startupu Gjosa, který je průkopníkem technologie frakcionace vody. L'Oréal zahájil spolupráci se startupem Gjosa, aby v roce 2021 uvedl na trh profesionální sprchovou hlavici L'Oréal Professionnel Water Saver, která byla časopisem TIME zařazena mezi "100 nejlepších vynálezů roku". Patentovaná technologie fragmentace vody v hlavici L'Oréal Professionnel Water Saver od Gjosa umožňuje kadeřnickým salónům snížit spotřebu vody v zadní části hlavice až o 69 % a přesto poskytnout klientům příjemný a dokonalý zážitek z mytí vlasů. Od roku 2023 byla tato udržitelná sprchová hlavice zavedena do více než 10 000 profesionálních kadeřnických salonů v Evropě a na Středním východě a pomohla ušetřit více než 182 milionů litrů vody, což odpovídá 72 olympijským plaveckým bazénům. V nadcházejících letech je v plánu pokračovat v rozšiřování do více než 200 000 salonů po celém světě.

L'Oréal poprvé oznámil menšinovou investici do startupu Gjosa v roce 2021 prostřednictvím svého fondu rizikového kapitálu BOLD (Business Opportunities for L'Oréal Development). Tato akvizice dále upevňuje závazky skupiny L'Oréal for the Future, včetně komplexního a vědecky podloženého přístupu k hospodaření s vodou, který zajišťuje, že aktivity skupiny respektují planetární hranice definované vědeckou komunitou. Cílem této akvizice je inovovat a rozšířit četné aplikace technologie Gjosa pro krásu a zároveň chránit vzácný a vyhledávaný zdroj vody.

"Akvizice společnosti Gjosa dále prohlubuje naši schopnost zabudovat udržitelnost přímo do našich produktů a služeb a umožňuje nám bezproblémově integrovat technologii šetřící vodu do nových složení a Beauty Tech inovací," řekl Nicolas Hieronimus, generální ředitel L'Oréal Groupe. "Společně můžeme rychle rozšířit udržitelná kosmetická řešení se zvyšující se výkonností, která jsou méně náročná na zdroje, a zavést je do širšího ekosystému krásy."

"Očekává se, že do roku 2030 bude mít téměř 60 % světové populace nedostatek vody. Spojení vědy a technologie bude hrát zásadní roli v našem úsilí o ochranu tohoto cenného zdroje. L'Oréal i Gjosa se intenzivně věnují životnímu prostředí, poskytují lidem na celém světě ty nejlepší zážitky z krásy a zároveň šetří vzácné zdroje vody," uvedla Barbara Lavernos, Deputy Chief Executive Officer pro výzkum, inovace a technologie, L'Oréal Groupe. "Díky oficiálnímu vstupu společnosti Gjosa do skupiny L'Oréal můžeme urychlit výzkum a inovace a uvést na trh inovativnější a udržitelnější řešení Beauty Tech pro profesionální i spotřebitelské trhy. Jsme nadšeni, že můžeme společnost Gjosa přivítat v naší rodině."

"L'Oréal je naším nejdůležitějším partnerem a je pro nás nesmírně důležité stát se součástí L'Oréal Groupe, protože se snažíme navázat na počáteční úspěch Water Saver a rozšířit jej na nové způsoby použití, podoby a trhy," řekl Amin Abdulla, spoluzakladatel a člen představenstva společnosti Gjosa. "Naše partnerství bylo od počátku velmi otevřené a založené na spolupráci, takže celá společnost Gjosa se těší na tuto novou kapitolu jako součást rodiny a kultury L'Oréal Groupe."

"Spojení vedoucího postavení L'Oréal na trhu s kosmetickými produkty a klíčových odborných znalostí společnosti Gjosa v oblasti technologií pro úsporu vody přispěje k transformaci kosmetického průmyslu pomocí nových, udržitelných Beauty Tech inovací ve velkém měřítku," řekl Laurent Manca, generální ředitel společnosti Gjosa.

Tato akvizice podléhá standardním podmínkám pro její dokončení a měla by být uzavřena během několika příštích týdnů.

O společnosti L'Oréal

Již více než 110 let má společnost L'Oréal jako přední hráč na světovém trhu s kosmetikou jediný cíl: plnit přání v oblasti kosmetiky spotřebitelům na celém světě. Cílem naší tvorby je krása, která hýbe světem, a tento záměr rovněž definuje, jak k této oblasti přistupujeme: inkluzivně, eticky a velkoryse, vždy s ohledem na sociální otázky a udržitelnost životního prostředí. Díky širokému portfoliu 35 mezinárodních značek a ambiciózním závazkům v oblasti udržitelnosti nabízíme v programu L'Oréal pro budoucnost každému na celém světě to nejlepší z hlediska kvality, účinnosti, bezpečnosti, jakož i z hlediska korektního a odpovědného přístupu, a zároveň oslavujeme krásu v její nekonečné rozmanitosti. V roce 2021 dosáhla skupina se svými 85 400 oddanými zaměstnanci, vyváženou geografickou působností a prodejem napříč všemi distribučními sítěmi (e-commerce, hromadný trh, obchodní domy, lékárny, kadeřnické salony, značkový maloobchodní prodej a maloobchodní prodej v oblasti cestovního ruchu) tržeb ve výši 32,28 miliardy eur. Skupina disponuje 20 výzkumnými centry v 11 zemích světa a týmem odborníků v oblasti výzkumu a inovací, který čítá více než 4 000 vědců a 3 000 technologických odborníků, díky nimž se společnost L'Oréal zaměřuje na vývoj kosmetiky budoucnosti a na to, aby se stala lídrem v oblasti Beauty Tech.

Více informací naleznete na https://www.loreal.com/en/mediaroom

O společnosti Gjosa

Ve společnosti Gjosa nám záleží na planetě a jsme odhodláni snížit spotřebu vody pro současné i budoucí generace!

Jsme švýcarská inovativní a ekologická společnost, která věří v technologii jako sílu pro dobro.

Integrujeme průlomové technologie do každodenních výrobků, které lidem umožňují aktivně se podílet na vytváření udržitelnějších zítřků.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů