Úterý, 16. dubna 2024

E.ON v číslech - 3

E.ON v číslech - 3

3 - Po tolika letech došlo ve čtvrtek 11. ledna 2024 k překročení průměrného hodinového zatížení, neboli okamžité spotřebě elektřiny, nad hodnotu 2 500 MW v distribuční síti EG.D.

V čase mezi osmou a devátou hodinou ranní byla naměřena okamžitá spotřeba elektřiny 2 503 MW. Stalo se tak poprvé od února 2021, kdy průměrné hodinové zatížení distribuční sítě naposledy dosáhlo hodnoty přes 2 500 MW. Pro srovnání, vloni byla tato hodnota nejvýše na 2 442 MW a v roce 2022 na 2 449 MW. Historicky nejvyšší zatížení, 2 566 MW, zaznamenala distribuční síť EG.D před šesti lety, v únoru 2018.

Podle statistik EG.D nastává vysoké zatížení distribuční sítě nejčastěji v zimních měsících a způsobuje ho hlavně dlouhodobě chladné počasí. Spojené je to například s vyššími nároky na vytápění. Děje se tak zejména v pracovní dny a v období, kdy trvají celodenní mrazy. To potvrzují i data Českého hydrometeorologického ústavu, v termínu od 6. do 12. ledna 2024 byla průměrná teplota na distribučním území EG.D -5,2 °C, ve čtvrtek 11. ledna dokonce -6 °C.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů