Pondělí, 22. dubna 2024

Aligátorovi z americké zoo našli v žaludku 70 mincí, musel na operaci

Aligátorovi z americké zoo našli v žaludku 70 mincí, musel na operaci

Pracovníci zoologické zahrady v americkém státě Nebraska minulý týden vybrali ze žaludku jednoho z tamních aligátorů 70 mincí. Do výběhu je naházeli návštěvníci a personál je pak objevil v těle plaza při rutinní kontrole. Na případ dnes upozornila zpravodajská společnost BBC.

Zoo ve městě Omaha oznámila, že mince našla v těle svého "ikonického obyvatele". Takto nazvala 36letého aligátora jménem Thibodeaux, který má v důsledku vzácné poruchy bílou kůži a modré oči. Drobné zahozené návštěvníky zřejmě spořádal mezi jednotlivými úklidy výběhu.

Pracovníci zoo je pak našli, když všech deset místních aligátorů absolvovalo pravidelnou prohlídku, která v případě Thibodeauxe odhalila "cizí kovové předměty v žaludku". Veterináři zvíře uspali a zavedli mu do těla plastovou trubici, kterou dopravili do žaludku kameru a další nástroje. Mince odstranili a aligátor už se od té doby vrátil do svého příbytku.

Veterinářka Christina Ploogová, která operaci vedla, veřejnosti vzkázala, že mince jsou pro zvířata nebezpečné, neboť mohou obsahovat škodlivé chemikálie. Zoo návštěvníky vyzvala, aby je do vodních nádrží neházeli.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů