Pondělí, 22. dubna 2024

Větší pohodlí a úspora díky ČOV STMH v rodinném domě Tomečkových

Přemýšlíte, jaký smysl a výhody má realizace domovní čističky odpadních vod? Inspirujte se příběhem Tomečkových, kteří nevyhovující septik vyměnili za moderní bezúdržbovou čističku odpadních vod STMH s akumulační nádrží. Zjistěte, z jakých důvodů jsou nadměrně spokojení a proč by řešeni doporučili dalším.

Větší pohodlí a úspora díky ČOV STMH v rodinném domě Tomečkových

Septik často přetékal a bylo nutné ho každý měsíc vyvážet

Důvody, proč si nechávají lidé realizovat čističku odpadních vod, je hned několik. Tím hlavním je nemožnost připojit se na veřejnou kanalizaci. U Tomečků byla situace podobná.
Rodinný dům se nachází v lokalitě, kde realizace kanalizační přípojky nepřipadá v úvahu. Dosavadním řešením byl septik o objemu přibližně 5 m3, který se ukázala být neekonomickým a nekomfortním. Bylo ho nutné vyvážet pravidelně každý měsíc. To znamenalo, že majitelé nemovitosti museli septik často kontrolovat a nezřídka se stávalo, že přetekl. A opravdu nechcete, aby vám po zahradě tekla odpadní voda. Měsíční vyvážení septiku se také projevilo na poměrně vysokých nákladech za likvidaci odpadních vod.
O realizaci domovní ČOV STMH rozhodli reference a možnost dalšího využití přečištěné vody
Na trhu existuje celá řada značek čističek odpadních vod. Těch zahraničních i ryze českých. Také pro Tomečkovi bylo obtížné rozhodnout se. Jedním z hlavních faktorů byly reference spokojených zákazníků. Jak jinak také poznat, že řešení funguje efektivně, než od skutečných uživatelů ČOV.
Dalším významným požadavkem bylo, aby se přečištěná voda dala dále použít k zalévání zahrady nebo k vsakování do podzemních vod. A právě unikátní třístupňový systém čištění čističek odpadních vod Hellstein tuto možnost jako jediný na trhu dovoluje. V úvahu bylo nutné vzít také návratnost investice.
Dostatek kvalitní užitkové vody a hlavně pohodlí bezúdržbové ČOV
Realizace domovní čističky odpadních vod STMH proběhla u rodiny Tomečků v roce 2017. Díky tomuto odstupu lze zhodnotit výhodnost ČOV z dlouhodobějšího hlediska.
Už při plánování domovní ČOV specialisté z Hellstein navrhli, aby byla součástí systému akumulační nádrž o objemu 4 m3. Proč vypouštět dokonale přečištěnou odpadní vodu, když ji lze dále použít. To byl také jeden z hlavních požadavků investora.
Realizace proběhla kompletně v režii Hellstein včetně plánování, povolení, výkopu a usazení a napojení. Pak stačilo čističku odpadních vod pouze pustit a používat.
A jak hodnotí výhody a funkce unikátní čističky odpadních vod STMH paní Tomečková?
"S moderní čističkou odpadních vod STMH jsme nadmíru spokojení. Už nás netrápí problémy s přetékající žumpou. Díky bezúdržbovosti můžeme řešit pouze ty věci, které opravdu chceme. Velkým bonusem je velmi dobrá zálivka rostlin. Vodu nemusíme brát z řadu, čímž významně ušetříme. Důkazem čistoty vody je to, že se rostlinám v naší zahradě daří. Pokud přemýšlíte o realizaci ČOV, jděte rozhodně do toho. Zvlášť v době, kdy je a bude nedostatek vody."

Víc o domovních ČOV Hellstein se dozvíte zde.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů