Pondělí, 22. dubna 2024

Soutěž škol o nejlepší elektrotechnický projekt ovládli studenti z Uherského Hradiště

Soutěž škol o nejlepší elektrotechnický projekt ovládli studenti z Uherského Hradiště

Společnost NOARK Electric vyhlásila vítěze v pořadí již třetího ročníku soutěže NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM. Ten se pořádal v celkem sedmi evropských zemích a účastnilo se jej bezmála sto elektrotechnických škol. Hlavním cílem soutěže bylo umožnit studentům oboru elektrotechniky rozvíjet kreativitu při plánování a realizaci vlastních projektů. V ČR zvítězili studenti SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště s projektem automatizovaného skleníku. Další medailové pozice obsadili žáci elektrotechnických škol ze Znojma a Jihlavy.

Kromě ČR a Slovenska se soutěž pořádala v dalších pěti státech Evropy - Estonsku, Lotyšsku, Polsku, Rumunsku a Srbsku. V těchto sedmi zemích se projektu zúčastnilo celkem 97 týmů.
,,Potěšila nás nejen hojná účast bezmála stovky škol, ale i kvalita projektů. O vítězích rozhodovala kreativita, funkčnost, praktičnost projektů i kvalita videoprezentací. V řadě zemí bylo rozhodování o vítězích velmi těsné, například v ČR se jimi stali žáci z Uherského Hradiště s náskokem pouhých čtyř bodů," řekl Karel Havlíček ze společnosti NOARK Electric a pokračoval: ,,Vysoký zájem škol nejen v ČR, ale i v dalších šesti zemích nás jen utvrdil v tom, že soutěž má smysl, a začínáme proto pomalu chystat další ročník."
Vítězové z Uherského Hradiště
Zmíněný vítězný tým nominovaný SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště obsadil první místo díky projektu automatizovaného skleníku (link na videoprezentaci - https://bit.ly/3V43Gnp). Druhé místo vybojovala Střední škola technická Znojmo s modelem křižovatky řízené semafory (https://bit.ly/4bYGQUv) a bronzovou příčku obsadil tým SŠ PTA Jihlava, který se prezentoval modelem malé garáže (https://bit.ly/4384pGf).
Uherskohradišťskému týmu ve složení David Rolenc, Lukáš Otrusiník, Rostislav Stodůlka, Vít Kazík, Martin Kodrla a Štěpán Kozlíček poskytovali odborné rady pedagogové Ing. Petr Hanáček, PhD., a Jiří Falešník. ,,Rád bych vyjádřil podporu svým vrstevníkům a jejich účasti na podobných soutěžích, protože nejde o výhru, ale o nasbírané zkušenosti, které jsou v dnešní době k nezaplacení," prohlásil David Rolenc, vedoucí vítězného projektu pro web SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště.
Každý z prvních tří týmů získal od společnosti NOARK Electric peněžitou prémii 50 000 Kč pro svou školu, a navíc voucher v hodnotě 15 000 Kč na nákup v internetovém obchodě Alza.cz. Ceny v podobné výši čekaly i na vítěze projektu v šesti dalších evropských zemích.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů