Neděle, 19. května 2024

Praha 1 investuje do zeleně a ekologické výchovy

Praha 1 investuje do zeleně a ekologické výchovy

Celkem bylo na projekty v oblasti životního prostředí vyčleněno 550 000 Kč. Z toho 150 000 Kč bylo určeno na podporu ekologické výchovy a osvěty, 50 000 Kč na péči o zvířata a 350 000 Kč na projekty zeleně, včetně ozelenění fasád, zakládání komunitních zahrad ve dvorech a vnitroblocích a květinovou výzdobu oken směřujících do veřejného prostoru.

Komise pro dotační program posoudila celkem 26 žádostí a rozhodla o přidělení finančních příspěvků v úhrnné částce 438 000 Kč. Tyto finanční prostředky půjdou převážně na projekty zaměřené na zeleň, včetně výsadby truhlíků na oknech, zeleně ve dvorech a zahradách, podporu chovu včel a ekologickou výchovu a osvětu. Zbývající částka 112 000 Kč z rozpočtu nebyla rozdělena a představuje příležitost pro další projekty a iniciativy, které mohou být podpořeny v budoucnu.

Místostarostka Prahy 1 v jejíž gesce dotační program spadá, Kateřina Klasnová, ke grantovému programu uvedla: ,,Jsem ráda, že se nám oproti dřívějším letům daří rozdělovat více peněz v rámci grantů na životní prostředí. Letos to je celkem 438 000 korun. Příspěvky v drtivé většině půjdou na zeleň - ať už na truhlíky na oknech či zeleň ve dvorech a zahradách. Příspějeme také na chov včel či ekologickou výchovu a osvětu. Nově bychom chtěli granty pro rok 2025 vyhlašovat již na podzim, a to s ohledem zejména na Společenství vlastníků jednotek, které se musí sejít a souhlasit například s ozeleněním vnitrobloků, dvorů atd."

Tato změna v přístupu k financování ekologických a zelených projektů je důležitým krokem k podpoře trvale udržitelného rozvoje a zlepšení životního prostředí v Praze 1.

http://www.praha1.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů