Úterý, 28. května 2024

E.ON v číslech - 5

E.ON v číslech - 5

5 výtvarných workshopů, na nichž vytvořily děti z SOS vesniček sérii obrazů, uspořádala v dubnu společnost E.ON ve spolupráci s ateliérem Malujeme jinak. Obrazy půjdou následně do benefiční dražby a její výtěžek podpoří fungování vesniček.

První workshop proběhl začátkem dubna v SOS dětské vesničce v Prostějově. Další pak v SOS dětských vesničkách v Bystřici pod Hostýnem, Brně, Chvalčově a Oslavanech. Dohromady se jich zúčastnilo téměř 100 dětí. Na workshopech jim umělci předvedli různé výtvarné techniky, děti si mohly pomalovat trička a vytvořily také sérii 9 obrazů, z nichž vznikne výstava pro zaměstnance E.ONu. Po jejím skončení půjdou obrazy do benefiční dražby a její výtěžek poputuje na podporu SOS dětských vesniček.

Podobné výtvarné workshopy pořádá E.ON pro děti z SOS dětských vesniček pravidelně už několik let. Ještě více je pak podporuje finančně i materiálně. Jen vloni společnost E.ON poskytla SOS dětským vesničkám pomoc dohromady za 7,5 milionu korun. Například na podporu projektu Hřejivý domov, díky němuž vesničky investují do zateplení budov a provedou úsporná opatření, která jim pomohou snížit náklady na energie, získaly více než 6,9 milionu korun z projektu E.ONu Energie pomáhají. Další finanční dar v hodnotě 370 tisíc korun posloužil na nákup bateriového systému k již instalovaným fotovoltaickým panelům na střechy domků v Chvalčově a Brně. Společnost pak instalovala ve vesničkách v Brně další fotovoltaiky a také dobíjecí stanici pro elektromobily. A jeden elektromobil SOS dětským vesničkám zapůjčila.

E.ON však nepomáhá SOS dětským vesničkám jen finančně nebo materiálně. Jeho zaměstnanci se zapojují také do dobrovolnických aktivit ve vesničkách. V rámci nich například uklízejí zahrady, natírají ploty a lavičky a celkově zvelebují prostředí vesniček tak, aby se v nich děti cítily co nejlépe.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů