Úterý, 23. července 2024

Kolumbijský parlament odhlasoval zákaz býčích zápasů

Kolumbijský parlament odhlasoval zákaz býčích zápasů

Kolumbijský parlament odhlasoval zákaz býčích zápasů. Podle agentury Reuters zákonodárný sbor latinskoamerické země dospěl k tomuto kroku po sedmi letech neúspěšných pokusů zakázat tuto aktivitu. Návrh zákona musí ještě podepsat prezident Gustavo Petro, jenž je dlouholetým odpůrcem této zábavy, podotkla agentura AP.

"Nemyslíme si, že projev mučení a barbarství lze považovat za kulturní," řekl zákonodárce Juan Carlos Losada. Podle Reuters některé politické a sociální skupiny v zemi chtěly býčí zápasy zachovat s odkazem na její kulturní hodnotu.

Podle AP návrh zákona požaduje zákaz staleté tradice, která se stává stále více kontroverznější, během tří let. Od roku 2028 by tak měla být v zemi ilegální.

Býčí zápasy pocházejí z Pyrenejského poloostrova a jsou stále legální v několika zemích, včetně Španělska, Francie, Portugalska, Peru, Ekvádoru a Mexika, podotkla AP. Naopak třeba Kuba nebo Argentina je zakázaly.

V Kolumbii, kde se býčí zápasy pořádají od koloniálních dob, pokračují v pořádání těchto akcí méně než dvě desítky obcí. Kdysi to bývala populární zábava, nicméně pohled lidí se mění a mnozí považují za nepřijatelné, aby zvíře trpělo pro zábavu, podotkla AP.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů