zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

HLADOVKA KVŮLI POMĚRŮM NA RADNICI PRAHY 1 POKRAČUJE!

15.01.2004
Obecné
HLADOVKA KVŮLI POMĚRŮM NA RADNICI PRAHY 1 POKRAČUJE!

Milan Smrž, člen předsednictva Strany zelených, který byl do zastupitelstva městské části zvolen za Sdružení nájemníků, pokračuje v protestní hladovce. Štafetu převzal od svého kolegy, zastupitele MČ Praha 1 Bohumila Vejtasy. Svůj protest zatím nijak časově neohraničil, po celou dobu hladovky je ale k dispozici každý všední den mezi 11.00 a 13.00 hodinou na úřadu městské části.

„Jako občan, který chápe další normální směřování české společnosti nedílně spojené s osobní angažovaností,  se ve chvíli převládajícího obecného nezájmu připojuji k protestní hladovce Bohumila Vejtasy, občana a zastupitele městské části Prahy 1,“ uvedl Milan Smrž a dodal: „ Po necelém roce působení v zastupitelstvu dospívám k názoru, že stav věcí veřejných v centru Prahy není dobrý. To, co vidím není, navzdory slavnostnímu slibu zastupitelů při nástupu do funkce, lokální politika sloužící veřejnosti. Zájem koalice se nekoncentruje na veřejnost a řešení veřejným problémů, ale především na zájmy partikulární.“

Milan Smrž chce svým protestem ukázat na korupci a klientelizmus, který začíná být na radnici městské části Praha 1 téměř doma. Upozorňuje především na problémy kolem privatizace bytů a půdních vestaveb v této městské části, na něž upozornil i úřad pro hospodářskou soutěž, a kvůli které skupina opozičních zastupitelů v létě minulého roku podala trestní oznámení.

Milan Smrž kritizuje také nekoncepční přístup a nedostatek diskuse s občany o tom jak by se jejich městská část měla rozvíjet a kam investovat. Jako hrozivý příklad mohou sloužit plány na výstavbu mamutích podzemních garáží přímo v centru Prahy v těsné blízkosti stanic metra na Václavském náměstí.

„Vyzývám občany, kteří chápou svůj život v jistém přesahu za horizontem vlastní existence, aby se začali zajímat o veřejný život v centru našeho města, a aby pomohli vytvořit akční uskupení, které by hledalo a realizovalo formu stálé kontroly a neustálého tlaku vyvíjeného na volené orgány a jejich úředníky,“ prohlásil Milan Smrž.

Protest Milana Smrže podporuje Strana zelených. Místopředsedkyně krajské organizace SZ v Praze Daniela Matějková k tomu dodává: „Žádám, aby se především občanské iniciativy a Pražané vůbec na jednání radnice podívali z blízka a nezůstávali lhostejní k samovládě, která zde panuje. Kdyby si každý, kdo denně utrácí za přípravky na hubnutí,  k mému kolegovi přidal, zvládl by tak zabít několik much jednou ranou: prokázal by svůj občanský postoj, zájem o dění ve své obci, ušetřil by a především - radnice by už nemohla takový hromadný protest ignorovat a obviňovat hladovkáře z neznalostí politické práce, do které prý taková forma demonstrace nepatří.“

Kontakt:
Jana Ulbrychová, místopředsedkyně Strany zelených pro média, tel.: 724 321 845

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí